Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás miatti hányingerre,...

Szorongás miatti hányingerre, egyéb rosszullétre kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Szorongós, stresszes helyzetekben hányingerem van és nem tudok enni, ami egy ördögi kör, mert ha hányingerem van, akkor azon is elkezdek aggódni, hogy nehogy hányjak (utálok hányni, nagyon undorodom tőle), és már csak azért sem tudok enni, de amúgy sincs étvágyam. Ha meg egész nap semmit nem eszek, akkor meg attól tartok, nehogy rosszul legyek, szédülni kezdjek, elájuljak.

Tudom, hogy a szorongást kéne megszűntetni, dolgozom ezen, már javultam is valamennyit, de teljesen nem tudom kiiktatni.


Deadalont vettem utazás miatt, igaz, még nem próbáltam vagy talán ezer éve egyszer... Csak az van ráírva meg másoktól is hallottam, hogy álmosíthat, így minden helyzetben nem vehetem be.



2023. jan. 17. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Átgondolt életvitel, megfelelő étrend. És persze folytasd a szorongást kiváltó ok kezelését
2023. jan. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Valeriana Relax, egyéb növényi hatóanyagú nyugtatót próbáltál már?
2023. jan. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Mélyen a szorongás okát fel kell tárni, hol gyökeredzik a dolog és gyorsabban, hatékonyabban lehet felépülni.


Remélem sikerült meglelni. ^^


Attól függ mi okozza a hányingert.


Gyomorsav? Szorongáskor összeránduló izmok?


Gyomorsavra étkezésre alkalmas szódabikarbóna. Kb köröm nagyságnyi adag 2 dl vízzel legurítva.

Lugosítja pocidat.


Ha izmok összehúzódása, akkor valami lazább stressz oldó.

Pl macskagyökér, más néven valeriána.


Mindegyiket csak szükség esetén.


Hogy legyen valami a hasadban, de nem akarsz sokat enni, mert nem megy, akkor pl. :

Utifűmaghéjat vegyél. Bio boltokban, herbáliában kapható.


1-2 evőkanálnyit öblíts le vízzel vagy rostos gyümölcslével.


Tápanyag + mivel megduzzad a folyadék hatására, így telített érzetet ad és egészséges az emésztőrendszernek is.


Olykor nasinak is elkészítem. Egy frissen kicsavart narancslébe elkeverem a maghéjat, peremes tálcába kiöntöm, megduzzad, puddingos állagú lesz, felkockázom és porcukorba forgatom, amelyik darabját éppen eszem.


Gyomorra a gyömbér is jó. Csipetnyi gyömbér port bele szoktam keverni limonádéba.


Remélem valamelyik megoldás/tipp beválik. :)


Mielőbbi jobbulást!

2023. jan. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 ment a zöld pipa, szuper dolgokat írsz.
2023. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Csak a xanax sajnos.
2023. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2023. jan. 17. 14:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs olyan ember akivel tudnál beszélni ezekről? Akárhányszor depis vagyok én mindig a családomhoz/barátaimhoz fordulok, ők mindig kihúznak a szarból.
2023. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xp ali ***** válasza:
Légzőgyakorlat. Keress rá a neten. Az ilyen akkut eseteken sokat segít.
2023. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!