Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaza lehet és depressziós...

Igaza lehet és depressziós vagyok vagy nekem van igazam és kutya bajom?

Figyelt kérdés

A nővérem szerint depressziós vagyok. Elég keveset mozdulok ki ami egyrészt azért van mert rengeteget kell tanulnom, másrészt mert nincs kedvem egyszerűen. Emellett a baráti köröm is széthullott, mind más városban kezdtük az egyetemet és rá kellett jönnöm hogy a mi kis körünk csak nekem számított igazán, csak én akartam tartani a kapcsolatot. Ez annyira rosszul érintett hogy az egyetemen sem tudtam magam adni így nem nagyon lettek igazi barátaim.


Alapvetően jól elvagyok magamban én sosem voltam egy társasági ember bár néha szeretek eljárni szórakozni.


A hangulatom igen változó, van hogy nyugodt és vidám vagyok, máskor meg ingerült, aztán harmadnap csendes és szomorkás. Ez mindig változik, néha egy napon belül is. Van hogy nincs kedvem semmihez és csak feküdni akarok, máskor meg legszívesebben meghódítanám az egész világot. Tanulni sincs motivációm pedig alapvetően szeretem ezt a szakot, de mégsem tudom rávenni magam a rendes, szorgos tanulásra.


Ha elmegyek valahova jól érzem magam ugyan de másnap bűntudatom lesz, olyan mintha csak gáz dolgokat csináltam volna (pedig az agyam tudja hogy nincs így) és megint inkább csak elbújnék az egész világ elől.


A nővérem aggódik miattam szerinte depressziós vagyok mivel már majdnem fél éve folyamatosan ezt csinálom. Szerintem csak hullámvölgyben vagyok és nincs semmi gáz. Szerintetek?



2023. jan. 19. 01:25
A kérdező szavazást indított:
Depressziós vagy, a nővérednek igaza van
Nem vagy depressziós, neked van igazad
Máshogy látom, inkább megírom
14 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez még nem depresszió, inkább csak ilyen befásultság, ami hosszú távon kiégéshez, majd depresszióhoz vezethet. Próbálj barátkozni a szorgalmi időszakban majd, járkálj el rendezvényekre, bulikra, tanulj együtt szaktársakkal, motiváljátok egymást. Nem jó, hogy most ninc szociális életed. Nem tudom, sportolsz-e, de az is segít. Nem kell egyből kondiba járni, az is elég, ha elsétálsz a környékbeli tóhoz, parkba, erdőbe, tök sokat tud segíteni szerintem. Szórakoztasd magad kicsit, nézz sorikat, olvass könyveket, és keress új dolgokat is. Pl ha van egy nyelv, ami érdekel, vagy egy hobbi, amit régóta ki akartál próbálni. Szerezz új ingereket, és akkor rendben leszel.
2023. jan. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Befásultság, egyszerűen csak unatkozol. Nemtudod magad lekötni. Aki szeret mondjuk olvasni, makettezni, gépezni stb.az ideje nagyrészét a szobájában tölti. Attól még nem depresszió. Nekem is ilyen tesom van hogy megmondja hogy kinek mi a baja mintha ő lenne az atyaúristen.
2023. jan. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ez még nem depresszió.Nekem az van.Egész hónapba szar a kedvem,ha vmi szarul sikerül egyből jönnek az öngyilkos gondolatok.Folyamatba szorongok,ideges vagyok.Kapok miatta gyógyszert.Annyit tudok tanácsolni,hogy sose legyél hosszabb időt otthon egyedül.Elégé felerősíti a szar kedvet.Tapasztalat
2023. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem igy kezdodott a bipolaris zavarom ( vagyis nem kezdodott, de en hasonlo dolgokkal mentem el szakemberhez)
2023. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!