Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges az, hogy valakit...

Lehetséges az, hogy valakit úgy helyeznek gondnokság alá, hogy valójában nincs is rá szüksége?

Figyelt kérdés
Amikor betöltöttem a 16. életévemet, abbahagytam a tanulást és eljöttem a gimnáziumból. Most 19 éves vagyok, az elmúlt 3 évben semmit nem csináltam, csak itthon lógattam a lábam (na jó, ez nem igaz, mert besegítettem a házimunkába, néha a boltba is elmentem bevásárolni), nem tanultam, nem dolgoztam sehol, a szüleim tartottak el. Erre rájött a gyámhatóság (nem tudom, hogyan), most pedig meg akarnak fosztani a cselekvőképességemtől, gondnokság alá akarnak helyezni. Úgy vélem, azért gondolják azt, hogy ez indokolt az esetemben, mert 3 éve nem csinálok semmit, de nem hiszem, hogy ez elég indok lenne rá, szerintem nekem nincs szükségem gondnokra. Ennek ellenére elképzelhető, hogy mégis lesz gondnokom?

2023. jan. 19. 22:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ki mondta? A szüleid hívták ki a gyámhatóságot? Ez nem így működik, nem vagy beszámíthatatlan. Gondnokság alá jogállamban csak bírósági végzés után, pszichiáter szakértő szakvéleménye alapján lehet, ha cselekvésképtelen vagy. De te nem vagy. Viszont érthetetlen, hogy mért nem dolgozol, és mi a szándékod az életeddel, és mért tartanak el a szüleid.
2023. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim ***** válasza:
100%

Ez a sztori sántít. Gyámhivatal "csak úgy, magától" nem kezdeményezi az eljárást. Biztos, hogy mindent megírtál és nincs valami más is a háttérben?

Jársz orvoshoz? Pszichiáter? Az iskolát miért hagytad abba?

2023. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 A kérdező kommentje:

Pszichiáternél voltam már, és igen, jelenleg is szedek gyógyszert, antidepresszánst.


Nem tudom megindokolni, miért hagytam abba az iskolát. Valószínűleg lustaságból, egyszerűen nem volt kedvem tanulni. De nagyon bánom, mert már leérettségizhettem volna, ha nem hagyom abba.


Szerintem úgy tudta meg a gyámhatóság azt, hogy 3 éve nem csinálok semmit, hogy anyám a helyi családsegítőben dolgozik, ott beszélt erről, a családsegítő pedig összeköttetésben van a gyámhatósággal.

2023. jan. 19. 22:48
 4/91 anonim ***** válasza:
80%
És a szüleid ezt hagyják? És mik a terveid?
2023. jan. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 A kérdező kommentje:

Hagyni hagyják, bár sokszor noszogatnak, hogy kezdjek már valamit magammal.


Egy érettségit azért szeretnék, úgyhogy szerintem majd visszaülök az iskolapadba tanulni.

2023. jan. 19. 23:04
 6/91 anonim ***** válasza:
86%
Hát, hajrá, a te életedet nem tudja senki helyetted élni. Ahhoz, hogy otthagyd a sulit, kellett a szülők jóváhagyása. Ezt ők megtették?
2023. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 A kérdező kommentje:
Nem kellett a jóváhagyásuk, mivel Mo.-n 16 éves korig számít tankötelezettnek valaki. De mint írtam, már megbántam és szeretném újrakezdeni, csak gondnokság alá nem szeretnék kerülni.
2023. jan. 19. 23:44
 8/91 anonim ***** válasza:
21%
Akkor sincs jogod egyedül kiiratkozni, mert nem vagy nagykorú állampolgár, semmihez nincs jogod szülői beleegyezés nélkül 18 éves kor alatt, még az iskolapszichológushoz járni se.
2023. jan. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
87%

A Gyámhivatal elindíthatja a pert, és megelőlegezhetik neked a gondnokot. Ez a rossz hír. A jó az, hogy a végén van esélyed nyerni. Ennek érdekében:

* szedd a gyógyszereidet, tartsd a kapcsolatot a pszichiátereddel

* beszélj a tanulási szándékodról a szüleidnek és a szakértőnek, majd ősszel menjél is el tanulni

* keress tanúkat a környezetedben. A pszichiátered is lehet tanú.

Lehet, hogy nem lesz a perből semmi, mivel együtt élsz a szüleiddel, akik vigyáznak rád. De ha majd meghalnak, akkor majd elindítják, hacsak addigra már nem tudsz kezdeni valamit az életeddel.

2023. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a válaszod!


Az igaz, hogy akit cselekvőképességet teljesen korlátozó gondnokság alá helyeznek, őt az akarata ellenére is berakhatják egy intézetbe, és onnan már nem jöhet ki többé?

2023. jan. 20. 16:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!