Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan ember itt aki abba...

Van olyan ember itt aki abba hagyta a mentális betegségeire a gyogyszer szedést és azóta még jobban van mint előtte?

Figyelt kérdés

Elmondom a kis történetem.


Drogazgattam minden féle kristályt,speedet és mikor jöttem le a cuccoról paranoid tünetek jelentkeztek. Aztán egy cuccos hétvége után mintha valami fejbe csapott volna és elkezdetek a tünetek jozanul is megmaradni. Igazából ami jelentkezet józanul elképsztő belülről jövő gyülölet. A nagy "okos" orvosok paranoid skizofréniát állapítottak meg. Elkezdtek belém injekciókat nyomkodni amitől már 110kilóra híztam 80ról. Ha bennem van a gyógyszer akkor egésznap 12órában kényszer gondolataim vannak. Míg nem kaptam a gyógyszert nem voltak tévképzeteim és most azt vettem észre hogy amikor nem kapom akkor neha tévképzetek jelentkeznek lehet azért mert nem is vagyok skizofrén. Szeretném abba hagyni a gyogyszer szedést lassan 3 éve szedek is gyogyszert meg injekciót is kapok. Teljesen elvagyok keseredve. Kérlek segítsetek. Mit tanácsoltok?



2023. jan. 22. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Sok mentális beteg csak a gyógyszerek hatására van jól.
2023. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel végül is a drogok is a pszichés működésekre hatnak, akárcsak a gyógyszerek, ezért itt nyilván valamiféle gyógyszer-kölcsönhatásról is van vagy lehetett szó. Kérdés persze, hogy az "okos" orvosok tudtak-e (vagy tudna-e) a drogozásról vagy csak a paranoid tüneteket próbálták mérsékelni. Végül is ne az orvosokat hibáztasd, mert az alapvető, elsődleges hibát te követted el. Az ember azért nem egy sorozatgyártásban gyártott gépezet, hanem a részleteket illetően meglehetősen egyedi tulajdonságokkal rendelkező lény, a pszichés történésekre ható szerek (drog, gyógyszer) is meglehetősen eltérő egyéni hatásokat válthatnak ki. Általában más gyógyszereknél is problémákat okoznak az előre nem látható mellékhatások és kölcsönhatások.Én laikusként úgy gondolom, hogy előbb a drogról kellett volna leszokni (megfelelő orvosi ellenőrzés mellett). Nehezíti a dolgot, hogy a drogozás előtti pszichés állapot nem ismert, nem tudni, hogy mi vezetett pszichoaktív drogokhoz forduláshoz.
2023. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos drogok ki tudnak váltani skizofréniát, pszichózist. Hogy azt hogy lehet visszacsinálni, nem tudom.

Ha a gyógyszer nélkül kevésbé vagy rosszul, akkor menj el egy másik pszichiáterhez és mondd el neki.

2023. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb mentális betegségre a megoldásáig szoktak adni gyógyszert, bár a mi kis hazánkba a frontin az jóvan örökké cucc, a másik véglet, meg hogy a depresszánsokat nem veszik be végig és visszaesnek.
2023. jan. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Idézlek: "paranoid tünetek jelentkeztek", "elkezdetek a tünetek jozanul is megmaradni". Ezekből teljesen logikusan következik az, hogy paranoid skizofrénia (de ha nem is skizofrénia, akkor perzisztens delúzív (paranoid) zavar). Az arra hajlamosaknál tudnak ilyet okozni a drogok, kristály meg speed főleg.


Ha nem tetszenek a gyógyszerek amiket most kapsz, akkor kérj másikat! Rengeteg antipszichotikum létezik. Én bipoláris zavarra kell szedjek, és 5-6 félén átmentünk a dokimmal, mire megtaláltuk a klozapint (Leponex) amitől nincsenek durva mellékhatásaim.


Mindenképpen szedd be a gyógyszert. Skizofréniában nem csak téveszméid vannak, hanem a kognitív képességeid is kárt szenvednek. A gyógyszerek azért vannak (a pszichózis kezelése mellett), hogy ne épülj le szellemileg teljesen.


Az orvosok meg jót akarnak mindenkinek. Erre esküdtek fel.

2023. jan. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mittudomen721 ***** válasza:
En meg vagyok gyogyszer nelkul is de sajna nem igazan megy az alvas arra szedek 1 minimalis parnassant meg nemreg volt 1 bor "pareszteziam" arra meg reagilat. Igazabol nincs nagy kulombseg de gyogyszer nelkul mindig is jobban voltam mer nincsenek mellekhatasok
2023. febr. 13. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alvásra kérhetsz esetleg trazodont vagy mirtazapint (ezek altató antidepresszívumok, amik csak nem olyan meredekek mint egy olanzapin vagy kariprazin)

Amúgy nem értem, hogy minek írtak fel neked két antipszichotikumot 6-os? Oké, az olanzapin az jól fejbever. Reagilát adnak paresztéziára?

2023. febr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mittudomen721 ***** válasza:
Yarocentol meg a tobbi xartol hallucinalok sajna. De egyebkent sem vagyok hive az antidepresszansoknak. Ja reagilat irtak ra aszondtak idegi alapu a zsibbadas... osszekotottek a betegsegemmel. Azert reagila mert az az uj csodaszer meg ugye nem hizlal. A parnassan meg ugye segit az alvasban. De csak 5 mg szal nem vagyok xarra gyogyszerezve. altatni ugysem altat csak segit fentartani az alvast.
2023. febr. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!