Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ? Le akartam tenni tavaly az...

Caruso Lucio kérdése:

? Le akartam tenni tavaly az eszcitalopram 10 mg tablettat 1 hónapon belül akartam megszabadulni tőle. Hirtelen a legdurvabb tünetem a szívem elkezdet össze vissza dobogni elmentem 2 kardiologushoz minden negatív..

Figyelt kérdés
24 órás holter vizsgálat után kimutata hogy igenis nem vert szabályosan a szívem és orvos elkuldot vérvételre minden negatív. Azóta elkezdtem megint szedni 10mg eszcitalopramot és minden jó szerintetek mi lehet a bajom? Vagyis a szívemnek mi lehet a baja? 24 éves vagyok esetleg ti mit tapasztaltatok?

2023. jan. 22. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Kiválóan leírtad, és ezt te tudod is: megvonási tünet. Csakis orvos által előírtan szabad leszokni.
2023. jan. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1# Sőt, még lassabban. Nem minden szervezet egyforma, így a leszoktatás sem megy mindenkinél simán. Annyi, hogy ha most visszavetted a tablettát tehát szeded, ennél még lassabban hagyd el. Hetek hónapok, év, 2 év is rendben van a leszokáshoz, cserébe tünetmentesen végérvényesen le tudod tenni.

Menni fog. Semmi baja a szívednek, azt az agy irányította hogy kicsit bezavart.

2023. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Aanyit meg le szeretnék írni hogy 2019 től panikbetegsebben szenvedek azért kaptam 10mg eszcitalopramot semmi mellekhatas egy nagyon jó gyógyszer.. Ja meg szoktam alkoholt inni és mikor olyan állapotban vagyok minden tökéletesen működik szív gyomor idegrendszer minden.
2023. jan. 22. 17:58
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Akkor mért akarsz leszokni? Ez nem a te döntési jogköröd, hanem az orvosé. Viszont alkoholt nem szerencsés mellé inni.
2023. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
nincs megvonási tünete, legalábbis ami ilyen fizikai tüneteket produkálni, max. pszichés van..valószínűleg jött rád egy pánikroham mert tudat alatt vagy tudatosan belegondoltál, hogy ha elhagyod nem lesz ott ez a segítség tovább és megijedtél
2023. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4/5 sajnos van haver és nem pánik roham volt. Ha jól emlékszem lorezapamot vettem és az mintha mintha enyhítette volna ezt az össze vissza dobogast 2 kardiologusnal is voltam ultrahang ekg 24 órás holter az első kardiológus magnesium és extravalerian cardiot írt a második pedig bisoprololt de csak 1 db szedtem be belőle mert nagyon levite a vernyomasom és azóta visszatértem a 10 mg eszcitaloprám ra ennyit szedek egyelőre.
2023. jan. 22. 19:05
 7/8 A kérdező kommentje:
Alkoholt meg úgy szoktam, hogy például ha pénteken este isszok 2 max 4 corona sőrt akkor nem veszem be a tablettát csak szombaton este.
2023. jan. 22. 19:09
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Jobban járnál, ha nem a tablettát hagynád ki, hanem az alkoholt, a szervezeteddel nem szabad játszogatni.
2023. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!