Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek, hogyan sikerült ilyen...

Kinek, hogyan sikerült ilyen típusú agorafóbiát leküzdenie?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az én problémám, hogy 5 éve nem tudom elhagyni a komfortzónámat, ami jelenleg Budapest. (Semmilyen közlekedési eszközzel.) Emellett a mindennapi életben flottul sikerül teljesítenem mindenhol és abszolút nem is venni rajtam semmit észre. Felépítettem egyedül egy vállalkozást az elmúlt 3 évben. A kis buborékomban minden rendben van.

Az én agorafóbiám a pánikbetegségből következett, ami sajnos nem egyszer, periódikusan vissza térő kis ördöge az életemnek.

Már mindent próbáltam. Kineziológia, pszichológus, pszichiáter. Spirituális úton is próbáltam/ próbálom megoldani a helyzetemet.

Gyógyszert is kaptam, amit 2,5 éve szedek. Először Escitilopramot majd Sertralint adtak, de egyik sem segít. Mintha vitamint vennék be.

Próbáltam kijutni Budapestből, hogy Xanaxot vettem be, de úgy is annyira elhatalmasodik rajtam a pánik, olyan rohamom lesz, hogy vissza kell fordulni és vissza térni oda, ahol biztonságban érzem magam.

Egyszerűen már nem tudom, hogy mitévő legyek.

Valaki van hasonló helyzetben vagy volt?

Kinek mi segített?


Köszönöm szépen a válaszokat!


28/N



2023. jan. 24. 23:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! Képzett mentàlhigiénés szakember ùtmutatàsàval és kellô gyakorlàssal a lelki problémàval kûszködô pàciensek megtanulhatjàk felismerni a fòbiàval jàrò testi tûneteket igy a szapora, felûletes légzést és a gyors szivverést, valamint elsajàtithatjàk, hogy ezek kontrolljàval miként kerûlhetik el a pànikrohamot. A màsik a vizualizàciòs teràpia. Ennek lényege, hogy a beteg a szorongàst azzal probàlja csökkenteni, hogy elképzeli azt a szituàciòt, amelyben meg kell ôriznie az önuralmàt.Példàul annak, aki fél a buszon utazni, el kell képzelnie, amint vezeti a jàrmûvet. Az agorafòbiàsok esetében a vizualàciò segitséget nyùjthat a nyilvànos helyekkel kapcsolatos szorongàsaik legyôzésében.
2023. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!