Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség évek után...

Pánikbetegség évek után kiújulhat sokkhatástól?

Figyelt kérdés

Elözményeim: gyerekkorom óta szívbeteg vagyok, mütöttek sövényhiány miatt 12 évesen. Azóta gyógyszert nem kell szednem, 2 évente néznek rám ultrahanggal de minden rendben mindig. Most 32 vagyok. 22 évesen pánikbeteg lettem a szívem miatt, kitaláltam, hogy valami baj van vele. Nem tudom miért. A házat se hagytam el 1 évig, annyira rosszul voltam máshol. Akkor pszichiáterhez mentem aki kigyógyított 2 év alatt.

2 hete majdnem munkahelyi baleset ért, a mellettem álló munkatársam komolyabban megsérült, szerencsére rendbe fog jönni. Azóta fokozatosan egyre rosszabbul vagyok. Múlt héten még el tudtam menni vásárolni, hétfőn már a földre kellett ülnöm a boltban és kapaszkodva hazamenni utána, miközben azt éreztem hogy összeesek és meghalok, leáll a szívem, nagy a baj vele. Rettegek! A háziorvosom csinált vérnyomásmérést, ekg-t de minden tökéletes. A múltévi kontrollon csinált ekg-t mellé téve ugyanaz minden. Mégis azt hiszem hogy nagy a baj, 24 órás holterre és vérnyomásmérésre van szükségem azonnal. Mert le fog állni a szívem. Már a gyerekemért se tudtam elmenni, hogy elhozzam láthatásra. Nem is lett volna így jó ötlet.


Ez pánikroham lehet? Ha nem ájulok el? Vagy valami baj lehet az ekg ellenére? Családtagjaim szerint pár hónapja volt szív uh-m és ennyi idő alatt nem lehet ekkora baj a semmiből. Szerintük nincs baj a szívemmel, csak visszaestem lelkileg.


2023. jan. 25. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy durva hipochondria. Mondjuk pár dolog nem világos. Ha meg is műtötték a szívedet, akkor nem csak te találtad ki, hogy beteg.

A pánikbetegség pedig nem valami rejtélyes dolog ami a semmiből csap le az emberre. Az idegrendszer feszültsége és szorongás okozza a rohamokat. Meg kell nyugodni lelkileg, a feszültségeket kimozogni, relaxálni, fejben elrendezni a dolgokat, és akkor a pánik is elmúlik.

2023. jan. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elvileg nem minősülök szívbetegnek mert az lyuk ami volt, természetes módon lett befoltozva, nem lett mű anyag felhasználva, olyan kicsi volt lyuk. Így úgymond elmúlt a szívbetegség. A kontroll nem is tudtam sokáig miért van egyáltalán.
2023. jan. 25. 15:18
 3/3 anonim válasza:

Eggyütt érzek veled, amikor meghaltak a szüleim kb két évig durván pánikbeteg lettem, pont mint amiket te írtál, senkinek nem kívánom átélni, ugyanazok a tünetek, legdurvább nekem mindíg bolban jött elő, volt hogy a tescóban leültem kint és sírtam, hogy kész itt halok meg,felkerestem egy orvost(szerencsémre egy nagyon sz*art) aki a probémáim meghalgatása helyett teli akart nyomni egy csomó nyugtatóval, szedtem kb 3 hétig, persze jobban voltam tőlük de tudtam, hogy nem akarok tabblettáktól függeni, elkezdtem olvasgatni róla, tudatosítottam magamban, hogy vagy összeszedem magam vagy 30 éves koromra nem fogok tudni nyugtató nélkül meglenni, azóta is van 2 évbe egyszer talán kissebb rohamom, de akkor mindíg megállok 1 pillanatra és azt mondom, nyugi semmmi baj, ne hisztériázz kisanyám, szedd össze magad, nem halsz meg, nem áll le a szíved, 5 perc és jól leszel, egészséges vagy.

Nekem ez segít, és persze mindíg eszembe jut hogy amikor a harmadik gépen nézték a szívemet, az orvos nevetve mondta, hogy nyugi nem lessz szívrohamod, mert egészséges vagy, csak a lelkedet tedd rendbe.

2023. jún. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!