Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hallok hangokat?

Segitseg kérdése:

Miért hallok hangokat?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon fejfájós vagyok, az utóbbi időben azt is hallottam, hogy valaki a fülembe súg (általában kétféle hangot hallok- 2 különböző férfiét). Nagyon rosszul alszok, folyton rémálmaim vannak és időben nem nagyon vagyok helyben. Mi lehet az oka illetve stressz okozhat ilyen tünetegyüttest?

2023. jan. 25. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Hááát nem tudom, nekem a bolond gomba szokott csak ilyesmit okozni :)
2023. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Többet kéne pihenned ez ezt jelzi és jó lenne kicsit az életeden is változtatni

Egyél több egészségesebb ételt és próbálj meg nem stresszelni :'D

2023. jan. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Ha hangokat hallassz, és pár hónap múlva is ugyanezek a tüneteid, akkor fordulj pszichiáterhez (orvos)!

Nem diagnosztizálhatlak, de a skizofrénia egyik tünete az érzékcsalódás.

Nem ciki ilyennel segítséget kérni, jómagam skizoaffektív zavarban szenvedek.

2023. jan. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

Ennyire stresszelsz? Az sem normális. Sok tünete lehet a stressznek, de ez elég extrém...


Mostanában nekem is szétszakad a fejem, de a frontok miatt. Először arra gondoltam, lehet akár súlyos migréned is, azonban sehol nem hallottam még olyat, hogy ez hanghallucinációt okoz... A másik amire gondoltam a skizofrénia, ahogy előttem is írták. (tanultam róla)

Szerintem ezzel nem kellene várni hónapokat, de napokat se! ha az agyadban van valami nagy gebasz esetleg, mert elég hirtelen jött és a fejfájásod is ennyire durva, az nem oké...

Nem szedtél be valamit? Gyógyszert, vagy drogot, vagy nem ettél gombát esetleg ami lehet nem volt jó?

2023. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy itthon kötelezővé kellene tenni a munkahelyeken és az iskolákban a pszichiátriai szűrővizsgálatokat. Pontosan ugyanolyan rutin vizsgálatnak kellene lennie mint az üzemorvosnak.

Él az emberekben egy fals kép, hogy a pszichiátria rossz. Érdekes módon az orvostudomány egyik másik ága sem rossz, de valahogy a pszichiátria az ördögtől való és nehogy már el kelljen menni beszélgetni egyet. Vicces, nem?


Pedig egy agyi-idegrendszeri elváltozást is ugyanúgy kell kezelni mint mondjuk egy asztmát vagy rákot vagy beteg szervet, beteg bőrt.

2023. jan. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!