Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most már biztos, hogy 5 évig...

Most már biztos, hogy 5 évig gondnokság alatt fogok állni?

Figyelt kérdés
Cselekvőképességet részlegesen korlátozó gondnokság álá helyezett a bíróság, 5 év múlva lesz felülvizsgálat. Most addig várnom kell? Borzasztó, hogy nem dönthet semmiről! Semmit nem vehetek a gondnokom beleegyezése nélkül, mindenről be kell számolnom neki, ez rendkívül megalázó! Még legalább 5 évig tűrnöm kell ezt, vagy van valamilyen megoldás? (Hogy miért kerültem gondnokság alá, nem szeretném leírni, hosszú történet, kérlek, a kérdésre válaszoljatok.

2023. jan. 26. 18:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan függ attól, hogy miért kerültél gondnokság alá. Ha az a probléma megoldodik, lehet soron kívüli felülvizsgálat
2023. jan. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én nem érzem úgy, hogy jogosan helyeztek gondnokság alá.
2023. jan. 26. 18:22
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Hát pedig ahhoz azert rendesen kell tenni, hogy megtortenjen.
2023. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, én nem így tapasztaltam. Meg másoktól is hallottam, hogy a bíróság nem volt kellően körültekintő és olyan embereket is gondnokság alá helyezett, akik amúgy teljesen normálisak és tudnak felelősségteljes döntéseket hozni a saját életükre vonatkozóan.
2023. jan. 26. 18:52
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
El tudod magad tartani? Dolgozol? Szeded a gyógyszereidet? A szakorvos nm véletlenül mondta hogy szükség van gondokra.ha nm irod le a körülményeket nm lehet erre válaszolni normálisan. Valamit csak nagyon elrontottàl akkor.
2023. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Gyógyszereimet szedem, el tudnám magam tartani, de nem dolgozom.


De ti is láthatjátok, hogy semmi bajom, mert akiket gondnokság alá helyeznek, azok általában a nevüket sem tudják, nemhogy egy egyszerű, épkézláb mondatot megfogalmazni. Szerintem az esetemben súlyos tévedés áll fenn.

2023. jan. 26. 19:53
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
El tudnàm és el tudom között óriási szakadék van... Magyarán szüleid tartanak el
2023. jan. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ügyvédhez fordulni és megtámadni a bíróság döntését.
2023. jan. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

„El tudnám és el tudom között óriási szakadék van... Magyarán a szüleid tartanak el.”


A bíróság elvileg nem azt nézi, hogy eltartom-e magam, hanem azt, hogy el tudnám-e tartani magam, be tudnék-e fizetni egy csekket, be tudnék-e vásárolni stb. Én ezeket meg tudnám tenni, de nem teszem, mert van, aki megcsinálja helyettem. De az szerinted érv valakinek a gondnokság alá helyezése mellett, hogy a szülei tartják el?

2023. jan. 26. 21:57
 10/23 anonim ***** válasza:
67%

"De ti is láthatjátok, hogy semmi bajom, mert akiket gondnokság alá helyeznek, azok általában a nevüket sem tudják, nemhogy egy egyszerű, épkézláb mondatot megfogalmazni."


Ez mondjuk orbitális marhasag. Gondnokság alá helyezéshez nem az kell, hogy total agyatlan legyél, hanem az, hogy bizonyos alapvető dolgokat nem értesz, vagy nem fogod fel a súlyukat, esetleg onveszelyes vagy.

2023. jan. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!