Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok kezdeni egy alkoholi...

Mit tudok kezdeni egy alkoholistával? Már kezdek én is rámenni.

Figyelt kérdés

Sajnos egy közeli családtagom alkoholista, nincs mit szépíteni rendszeresen hulla részeg, azt sem tudja hol van. Ez megy évek óta már. De lassan én is belerokkanok, hogy akit szeretek az ilyen állapotban van. Mit tudok tenni vele?

Persze hallani sem akar arról hogy segítséget kérjen. Innen indulunk sajnos.

Előre is köszönöm ha valakinek van olyan ötlete ami esetleg működhet.



2023. jan. 29. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

És mitől menekül?


Milyen lelki okok lehetnek a háttérben?

2023. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Regen kezdődött, még gyermekkori sérelmek, illetve párkapcsolati lehet. De ezt nem tudom pontosan. Viszont tény, hogy sosem dolgozta fel őket. És akkor es most sem akar hallani pszichológusról.
2023. jan. 29. 14:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz vele kezdeni, azon kívül hogy nem támogatod a függőségében.

Amikor ő eldönt azt hogy le akar szokni, akkor van esély továbblépni (pl rehabon, na-ba stb). Viszont a függőségekből csak nagy ritkán van akinek sikerül kitörnie.

2023. jan. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem hajlandó elvonóra, akkor meg kell szakítani vele a kapcsolatot.


Én tiniként szorongtam, depressziós voltam. Apám halálba itta magát. Amikor elköltöztem, abbahagytam az antidepresszáns és a nyugtató szedését. Azóta jól vagyok.

Nehogy már egy normális ember menjen tönkre egy idióta miatt!

Költözz el!

2023. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Szerintem kevesek vagyunk ehhez itt, hogy tanácsokat adjunk. Nálam sajnos ezek a dolgok ott kezdődnek, hogy sosem értettem valaki ezt hogy tudja megoldani, ez rengeteg pénz és ha pl. dolgozik, akkor hogy tudja a sok részegséggel, másnapossággal, rosszullétekkel összeegyeztetni. A másik meg a mentális része, azt csak ő tudja magában megoldani, plusz az alkoholizmusról leszokni nem is tud egyedül, de ezt neki is be kell látnia.
2023. jan. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ócska dolog, de nem lehet mást tanácsolni, mint hogy menekülj. Én is voltam alkoholista (voltaképpen most, 30 év után is az vagyok, noha egy kortyot sem iszom), tudom tehát, hogy egy alkoholista nem csak magát teszi tönkre, hanem a környezetét is. És minél közelebb állsz hozzá, annál inkább hazavág. Anyagilag éppúgy, mint lelkileg.
2023. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj...semmi más tanács nincs...nem tudsz rajta segíteni, anyám kb 35 évig ivott, majd meghalt hasnyálmirigy rákban...de ezalatt tönkre tette a teljes családot, apámat, engem a mai napig rémálmok gyötörnek... :(
2023. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kèrdező!


Egy korábbi kèrdèsre adott válaszom ez,a háttérben egy alkoholista személlyel kapcsolatos a problèma.Sok mindent leírtak előttem,èn a lelki oldaláról írnèk.Bajzáth Sándor addiktológus írja,hogy milyen amikor jönnek hozzá a hozzátartozók,elhurcolják a beteg embert;csináljon már valamit a függővel.Ès nem igazán tud,ezek a próbálkozások nagyrészt elbuknak.


Az alkesz felteszi a kezèt,"hát èn megpróbáltam",de nem èrdekli hogy bajban van.Aki nem jut el a lelki mèlypontra-ès itt kihangsúlyoznám a lelki szót-,az továbbra is inni fog.Nem èrzi,a saját èrzelmeit,el van tompulva.Külső nyomást pedig nem lehet a végtelenségig fenntartva őrizni őt.A család rettenetes helyzetekbe kerül,mert ha pl.segit egy kis pènzel,kajával,akár csak apró szívességekkel, vagy komolyabb ügyek elsimításával,nem engedi megèlni a mélypontot, ahonnan elindulhat felfelé a beteg.Ezzel pont a család tartja fent akaratán kívül a függő függèsèt.Ha viszont nem segít a család,aggódhat mi lesz:a függő börtönbe kerülhet, hajléktalanná válhat,meghalhat,betegsègben, balesetben, bármiben meghalhat anélkül,hogy mèlyponti katarzist èlne át.Ès ők akkor ès ott nem segítettek.Tehát van egy pont, amikor nem tudod túlèli-e vagy nem,mert egyedül kell hagynod.Ez a taktikai elfordulás nem elsőre szokott bekövetkezni, hanem a sokadik leszokási kísérlet után.Ha kèsőn alkalmazzák,akkor sokkal rosszabb a hatásfoka,mert az elbutult, súlyos beteg alkesz már èrzèketlen a saját sorsára.Fiatalokkal, akiknek mèg frissebb az emlèk,hogy milyen volt amikor minden rendben volt,ès valahol èrzi,hogy mi a jó,ès mi nem,ès velük könnyebb.


Javaslom nèzz utána,akár itt: [link]


Ès egy hasznos olvasmány:



[link]

2023. febr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Hagy el,dobd ki,menekülj. Nyokorodjon egyedül bele a megkeseredett életébe,neked nem kell vele lennéd és szenvedned. Majd talal valakit aki vedel vele azt jó lesz.
2023. ápr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!