Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szülők nem vesznek komolyan,...

Szülők nem vesznek komolyan, pszichológusra nincs pénz. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem szeretném senkinek elrontani a napját vagy lelkileg megterhelni, így kérlek, ha nem vagy olyan mentális állapotban hogy egy ismeretlen problémáiról olvass, lépj vissza.



Jelenleg 17 éves vagyok, 11 éves korom óta küzdök különböző mentális problémákkal, depressziótól kezdve evészavaron át lehetséges OCD-ig. 12 éves koromban jártam pszichológushoz, viszont nem tudtuk tovább fizetni, körülbelül 1 év után ott kellett hagynom.

Tulajdonképpen már "hozzászoktam" a betegségeimhez, és szinte normálisnak tekintem őket. Mégis vannak pillanatok amikor a szokásosnál is több segítségre van szükségem, mint most - minden egyszerre szakadt rám, és nem úgy érzem, képtelen vagyok magamon segíteni. Beszélgetek emberekkel, vannak olyanok akikre mindig számíthatok, mindenféle mental health appokkat használok, viszont semmi nem segít. Szeretnék eljutni egy szakértőhöz, azonban a környezetem nem támogat.

Édesapámra nem számíthatok, édesanyám nem vesz komolyan, fogalma sincs ki a fene vagyok és miért olyan, amilyen. Egyszerű tizenéves hisztériának tudja le a (diagnosztizált) betegségeimet, és normálisnak tekinti, hogy képtelen vagyok élni, hiszen "neki is szar volt az élete", teljesen érthető hogy egy 17 éves nem akar semmit kezdeni az övével. A jegyeim mindig is jók voltak, és bajba sem kerültem, így kevésbé sem érdekelhetné hogy vagyok, amíg kívülről mintagyerek vagyok, neki édes mindegy. Sajnos még ha érdekelné is, még ha látná is, nem vagyok elég stabilak ahhoz, hogy egy pszichológust vagy pszichiátert megfizessünk. Ezért nem hibáztatom. De még csak próbálkozni sem próbálkozik, és én már tényleg nem tudom, mit kezdjek.

Komolyan elgondolkodtam öngyilkossági kísérleten, mert ha nem is sikerül, legalább komolyan vesznek. Legalább kórházba visznek. Magyar egészségügy ide vagy oda, szívesebben lennék bezárva egy lepukkant pszichiátrián mint hogy tovább folytassam a tettetést.


Ha valaki járt már hasonló cipőben, és végül megkapta a segítséget, amire szüksége volt: Hogyan? Mi a történetetek? Mit tudnék tenni ezen a ponton, hogy komolyan vegyenek?

A másik aggodalmam, hogy hiába szeretnék szakértőhöz fordulni, hiába nem bánnám ha bezárnának, nem akarok kihagyni egy évet. Most vagyok 11.-es, idén már számítanak a jegyeim, és egyszerűen muszáj jó pontokat szereznem. Mégis, talán hajlandó vagyok feláldozni.

Bármilyen tippet, tanácsot hálásan köszönök. Legyen szép napotok <3



2023. jan. 29. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Háziorvos tud adni beutalót és az iskolapszichológus is rendelkezésre áll
2023. jan. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Léteznek ingyenes - jobban mondva tb. alapon, de nem kórházban működő - pszichológusok is, ki kellene deríteni, hogy a környékeden van-e ilyen.
2023. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
A járási pedagógiai szakszolgálathoz kell bejelentkezni, ott van ingyenes pszichológus, ameddig a közoktatásban tanulsz. Viszont ha "komolyabbak" a problémáid (értsd: diagnosztizálhatóak), akkor ott nem valószínű, hogy kapsz klinikusi ellátásts, de kivételek vannak, és a semminél az is jobb, mert legalább valódi pszichológusok foglalkoznak veled. Kitartás! :)
2023. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%
Tipp: minden tinédzser megszenvedi a felnőtté válást. Pszichológus nem olyan régen egyáltalán nem volt és mégis boldogultak az emberek, ez nem feltétele a te boldogulásodnak sem. Segíthetne, de nélküle is eljuthatsz oda, ahova akarsz. Ebben a korban az ember retteg, hogy ha elengedik a kezét, talán nem állja meg a helyét, de a pszichológus nem anyukapótlék, elég nagylány vagy, kezdj el önállósulni és felelősséget vállalni magadért. Menni fog! Tervezz és csináld végig: szakma, jogsi, nyelvvizsga, munka, önálló háztartás, saját család. A sorrend variálható.
2023. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha esetleg érdekel valakit, végül mit léptem: Beszéltem a kék vonallal, akik megerõsítették, milyen lehetõségeim vannak, és végül tegnap egy tanáromhoz forultam. Nagyon megértõ volt és tényleg komolyan veszi a dolgot. Megbeszéltük, hogy hetente egyszer összeülünk beszélni, illetve segít keresni egy szakértõt a sulin keresztül
2023. febr. 2. 08:53
 6/9 anonim ***** válasza:
És hogy vagy azóta kedves kérdező?
jan. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdést :) Tavaly az iskola szociális munkásával volt néhány beszélgetésem, ő segített néhány dolgot rendezni. Sajnos történt valami, amit nem szívesen osztok meg, ami miatt megszakadt vele a kapcsolat, és azóta nem beszélek szakértőkkel. Hivatalosan fel vagyok írva egy TB alapú pszichológus várólistára, de egy éve várok rá, és semmilyen hírem nincs felőle. A tavalyi év fejlődés volt, és egyben az életem legrosszabb éve is. Viszont most viszonylag megvagyok. Jogilag nagykorú vagyok, végzős, készülök az érettségire, próbálom kitalálni hogyan tovább. A tavalyi traumámon ugyan nem léptem túl, de már nincsenek naponta pánikrohamaim miatta.
jan. 28. 11:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, hogy válaszoltál. 🙂

Már a bemutatkozó kommented is annyira megfogott tegnap este, hogy 3x is elolvastam, olyan szimpatikus volt.

Örülök, hogy már nincsenek napi szintű pánikrohamaid. Nehéz a felnőtt életbe való átmenet, még emlékszem a sajátomra annak idején, egy alkoholista apával megspekelve.


De annál erősebb felnőtt lett belőlem.


Kívánom neked, hogy minden úgy alakuljon, ahogy szeretnéd. Az írásaidat nézve rendkívül intelligens és értékes emberke lehetsz. Hajrá, sok sikert az érettségihez, és nagyon boldog felnőttkort kívánok neked. 🙂

jan. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :)
jan. 28. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!