Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vizsgaidőszak végeztével...

Vizsgaidőszak végeztével letettem minden koffeintartalmú italt, volt egy brutális elvonási tünetem, most zöld teát iszom (ahogy előtte), mégis borzasztóan érzem magam? Miért?

Figyelt kérdés
Általában zöld teát szoktam iszogatni reggelente pár csészével, vizsgaidőszak miatt halálra pörgettem magam koffeintartalmú cuccokkal, vége lett a vizsgaidőszaknak, eldobtam ezeket, úgy szenvedtem az elvonási tünetektől, mint még soha. Most úgy döntöttem, hogy újra elkezdek teázni. Az első pár napban jó volt, kicsit visszatértem önmagamhoz, viszont ez pár nap után véget is ért, sajnos nincs meg a korábbi állapot, inkább olyan, mint az elvonási tünetes időszak vége. Vajon ez miért van? Miért nem tudok olyan lenni, mint előtte? Mi okozhatja ezt?
2023. febr. 20. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kimerült a szervezeted, hagyni kell regenerálódni, amennyire bír. A túlpörgetés helyett pedig rendszeres tanulást javaslok, hogy a vizsgaidőszakban is tudj aludni.
2023. febr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mit tanácsolsz, mit egyek/igyak/tegyek?
2023. febr. 22. 18:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Készíts napirendet, kerüld a koffeint, napi min. 3 étkezés, 7,5 óra alvás legyen meg. Rendszeres testmozgást is érdemes felvenni a napi/hetirendbe. Változatosan egyél, abban benne van minden, amire szükséged lehet.
2023. febr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Tegnapi nap kegyetlen volt, négy órát aludtam napközben, aztán este kilenctől reggel kilencig aludtam, ez már elég brutálisnak tűnik.
2023. febr. 23. 09:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Kb. 1-2 hét alatt el fognak múlni az elvonási tünetek. Az nagyon jó, ha be tudsz iktatni nap közben néhány óra alvást, amikor a szükségét érzed. Ha álmos vagy, akkor aludj, pihenj. Így könnyebben túljutsz a koffein leszokás első néhány napjának kellemetlenségein.
2023. febr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem az segített, hogy vizsgaidőszak után fokozatosan csökkentettem a koffein becitelt majd utána el is elhagytam mindent ami koffeint tartalmaz. Pár napig én is fáradékonyabb voltam aztán visszatért minden a rendes kerékvágásba.

Hagyni kell ilyenkor a testet regenrálódni. Lazíts, menj el szórakozni, találkozz a barátaiddal, foglakozz a hobbiddal. Nekem ez segített.

2023. ápr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!