Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek milyen személyiség...

Szerintetek milyen személyiségzavarom lehet?

Figyelt kérdés

Szóval talán ott kellene kezdeni,hogy az elétemben legelőször ért csalódás már alig 1 évesen ért amikor apám elhagyott minket és azóta se érdekeljük igazán. ( másik felesége lett, meg se hívott engem és a bátyamat az esküvőre sőt el se akarta mondani, nekem kellett kérdezni de be se ismerte(!)


Ez azóta is nagyon mély nyomot hagyott bennem.


Ezután kiderült, hogy van egy ritka betegségem, ami befolyásolta az egész gyerekkorom.


Ami talán a legrosszabb volt, hogy én voltam az iskolában mindig a csendes,szomorú gyerek de itthon ennek az ellentéte. Egyszerűen nem tudtam azonosulni senkivel mindenki teljesen más típusú ember volt. Amikor meg voltak barátaim mindegyik hàtbaszúrt amikor semmit sem csináltam. Így ki tudom jelenteni, hogy egész altalánosban ez ment minden egyes nap: gyomorgörcsel mentem be, megkerdőjeleztek mindent magamban, hogy én vagyok-e a baj, nagyon szorongtam, öngyilkos gondolatok stb.


És ami most is nagy csapás volt, hogy az unokatestvérem akire testvérként tekintettem fél éve nem beszéltünk mert szóltam neki valamiért,aztán vitatkoztunk és a vegén ilyeneket mondott, hogy gondolkozzak el miért nincs mellettem senki sem. Amikor mindig mondtam neki, hogy milyen emberek vesznek körül, a “barátaim” is miket mondanak nekem ok nelkül. (Azzal a betegséggel is csesztettek pl)

Szóval az utolsó ember akiben megbíztam, napi szinten beszéltem nincs már.


Természetesen rengeteg más dolog is van más emberekkel illetve más dolgokkal de most ezeket soroltam inkább.


Így mindent összegezve, szerintem kialakult nálam valami zavar.

Ezek alapján:

-NAGYON durva hangulatingadozásaim vannak sokszor ok nélkül is.


- Ahogy írtam sok öngyilkos gondolatom volt/van.


- Valamikor nagyon szeretem magát az életet és nagyon fel vagyok dobódva de valamikor meg (akár 5 perccel is később) meg üresnek és értelmetlennek érzek mindent.


- Egy ideje van az, hogy már semmi sem tud érdekelni. Semmi. Se a suli meg nagyon semmi más.


- Néha elkapnak pánikrohamok de ez ritka.


- Sokszor leszek ideges és néha kontrolálni se tudom. Mindig elképzelem a fejemben, hogy pl ott egy tányér és földhözvágom. Vagy ami rosszabb ezt egy emberrel képzelem el.


- Ezt az előzőhöz kapcsolva, pl meglátod egy tányért és ha nem is vagyok ideges csak úgy érzem össze akarom törni.


- Az emberekkel kapcsolatban. Elkezdtem mindenkit utálni, és őszintén szinte semennyi empátia nincs bennem már. Csak a családom felé. De mások iránt egyeltalán nem.


- Egy ideje úgy van, hogy pl anyukám kérdezi mástól, hogy miért vakarta ennyire szét a kezét meg, hogy miért szomorú egyszerre rosszul érzem magam, hogy nem én kapok figyelmet és senkit se érdeklek. ( enyhe túlzások)


- Ha van valaki akit szeretek akkor tényleg túl úgymond “megszállottság” jelei vannak néha.


- Ha pl egy fiú kicsi figyelmet ad nekem bármilyen szempontból akkor is képes lennék szerelmes lenni belé.


Egyenlőre ezeket írtam le vannak mások is de gomdoltam ennyi elég.

Lány vagyok, 16 éves.



2023. febr. 26. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
16 évesen nem lehet semmilyen személyiségzavarod, mert nincs kész a személyiséged. Látom, hogy vannak gondjaid, érdemes vele szakemberhez menni, de jelen pillanatban még bárki lehet belőled. Sokakat a nehézségek megedzenek és megerősítenek.
2023. febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Ha kepes lennel szerelmes lenni, akkor lenne benned para attol, hogy elhagyhat? Fontos lenne neked, hogy fel tudj nezni ra, vagy inkabb iranyito tipus vagy? Az uresseg erzes mennyire allando, mi az ami fel tudja dobni a hangulatodat, ha van ilyen? Allatkinzas eseten bekapcsol az empatiad?
2023. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Amiket leírtál, hogy mik történtek veled, egyáltalan nem olyan, amitől személyiségzavar alakul ki. Nem hagytál ki valamit? Anyukád hogy bánik veled?

Lelkileg-testileg nem bántottak huzamosabb ideig? Felnőttekre gondolok.

2023. márc. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2

Őszintén én úgy konkrétan nem nézek fel senkire de irányító sem vagyok.

Eléggé gyakori az üresség érzése, hát ha például elmegyünk valami messzebbi helyre ahová legalább 1 óra az út autóval.

Igen,igen. Állatoknál mindig. De embereknél egyre kevésbé… mármint nem kínzásra gondolok de ha valaki pl elesne és baja lenne belőle akkor.


#3

Ő nagyon jól, de mostanàban úgy érzem csak a munkája érdekli. Ritkán kérdez felőlem mindig csak a munkáját mondja,hogy mit csinált ez meg az és nem veszi ésure,hogy nem érdekel ugyanaz a sztori harmadjára.

De ettől függetlenül ő mindig jól bánt velünk.

Testileg nem. Hát ha az beleszámít,hogy 2 évig az egyik tanárom még 1. és 2. koromban engem csesztett és elmondott minden hülyének.

De amúgy nem mindegy,hogy felnőtt vagy gyerek? Mert a gyereket mondtam, hogy sok éven át nem volt senkim és valakik be is szólogattak.

2023. márc. 1. 17:46
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
A személyiségzavar kb 3 éves korig kialakul. Ha addig nem ért nagyobb trauma, nem bántottak, hanem szerettek, akkor nem tudom hogy alakult volna ki. Jó lenne ha elmennél szakemberhez.
2023. márc. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

18 éves korig nem diagnosztizálhatnak senkinél személyiségzavart, okkal. Amiket te leírtál, sok minden lehet. Többek között személyiségzavar is, de ezt ezek alapján lehetetlen megállapítani. Személyiségzavarok diagnózisánál legalább akkora hangsúly fektetnek a kiváltó okokra és a probléma gyökerére, mint annak tüneteire. Ezek tünetei jó pár dolognak lehetnek. Egyébként úgy érzem, elég hasonlóak vagyunk. Egy ideig én is kétségbeesetten próbáltam diagnosztizálni magam valamivel, csak hogy egy cseppnyi kontroll érezhessek a saját életem felett, hogy legyen valami, ami megmagyarázza miért vagyok olyan, amilyen. Cikkeket olvastam, kérdéseket tettem fel itt, fórumokat böngésztem, szakembertől szakemberig jártam. Őszintén javaslom, hogy csak engedd el, tényleg. Nem éri meg ez az egész. Ha szeretnél jobban lenni, a legtöbb amit tehetsz, hogy megpróbálsz eljutni pszichológushoz. Leírásod alapján nagyon sok csalódás, és érzelmi sérelem ért, ezért teljesen megértem miért viselkedsz úgy, ahogy. Ha ez valamennyire megnyugtat, idővel jobb lesz. Bizonyos szempontból legalábbis. Sajnos megmondani nem tudom "mi bajod lehet", de remélem azért kicsit tudtam segíteni. Hasonló cipőben járunk :)


18 L

2023. márc. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!