Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számítsak ma a pszichiáte...

Mire számítsak ma a pszichiáternél?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, valószínűleg borderline szemelyisegzavarom van.. Voltam egy hónapot kórházban, ahol csak nagy körökben karakterizálták a személyiség jellemzőimet, de beállítottak mirtazapint, frontint és seroquelt is..

Az a kérdésem, hogy lesz olyan is, hogy megvizsgál, vagy mér súlyt is ? Csak mert nem szeretném , ha még az alacsony súlyom is a mentális egészségemre lenne fogva. Mindig is vékony voltam (171cm 45kg ) . És szeretem is a vekonysagom, rendesen eszem, havi ciklusok rendben van, nem vagyok fázós vagy fáradékony..


A másik kérdésem az, hogy a gyógyszerek sem fogják nagy mértékben emelni a súlyom, ugye ?



2023. márc. 2. 06:57
 1/4 anonim ***** válasza:
13%

Nem ide való kérdés.

Az orvosnál mindent megtudsz. A kérdéseidet ott tedd fel.

2023. márc. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
A helyedben én nem aggódnék egy kis súlygyarapodástól. Rád férne.
2023. márc. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Ha csak a súlyodat nézem, az nagyon kevés. Szerintem jobban éreznéd magad, ha picit több lenne (60kg). Ezt ne 15kg zsírnak fogd fel, hanem több vér, izom, nagyobb cicik, nem annyira beesett arc és nem szúrnák át a csontjaid a bőröd. Szerintem az idegeidnek is jót tenne. Nem tudom, hogy mérlegre állítanak-e és remélem, hogy a normál tartományba emelik a gyógyszerek a súlyodat.
2023. márc. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Én 157 cm vagyok, mikor elmentem pszichiáterhez 41 kiló voltam. Azzal kezdett, hogy kéne híznom, mondtam neki, hogy nem szeretném. Nem erőltette, nyilván nem ez volt a fő probléma. Gondolom hamar rájött, hogy nincs étkezési zavarom, egyszerűen csak vékony vagyok. Biztos, hogy nálad is ki fog térni a súlyodra, hiszen ha nagyon vékony vagy, jogosan gondol arra, hogy valami mentális oka van a dolognak. Tényleg egészségesebb lenne, ha lenne rajtad plusz pár kiló, de ha nem érzed, hogy a súlyod az egészségedre is kihatna, akkor szerintem nincs jelentősége.


Van olyan gyógyszer, ami súlygyarapodást okoz, de a mellékhatások emberfüggők, nem lehet megmondani, hogy fogsz-e hízni tőle vagy sem. De szerintem +5 kiló rajtad úgysem látszódik meg.

2023. márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!