Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavarosk...

Borderline személyiségzavarosként hogyan élitek az életeteket, hogyan tudtok alkalmazkodni a társadalomhoz, milyen kapcsolatokat tudtok kialakítani így?

Figyelt kérdés

Szívesen olvasnám más tapasztalatait. Én még csak ismerkedem ezzel az állapottal, mindig is tudtam, hogy nincs rendben valami, de a diagnózist orvos állapította meg a héten. Az én tüneteim a szélsőséges hangulatingadozás perceken belül, egyik végletből a másikba, az önértékelési zavar, megjelenő feszültség, amit alig tudok kontrollálni. Állandó jelleggel szorongok és depressziós vagyok, emellett társfüggőségem van. Csak akkor érzem jól magam, ha valakivel vagyok. Túlságosan hamar kezdek el kötődni, érzéseket táplálni, ugyanakkor ezt azzal palástolom, hogy jó nekem egyedül is és képes vagyok elküldeni a másikat, mert épp abban a pillanatban nem bízok magamban, aztán egy óra múlva meggondolom magam és folytatnám. De így lehetetlen stabil, bizalomra épülő kapcsolatokat kialakítani. 27 éves vagyok, antidepresszánst szedek és terápiára járok. Hogyan változtathatnék még azért, hogy jobb legyen? Szeretnék ebből meggyógyulni és normális életet élni, szeretném, hogy a szüleimet ne tegyem tönkre, hogy így látnak, szeretném, ha lenne párkapcsolatom. Lehetséges a gyógyulás, vagy ezeket az érzelmeket csak fejleszteni lehet? Nektek mi ezzel kapcsolatosan a meglátásotok? Hogyan alakítotok ki kapcsolatokat? Nálatok is megfigyelhető az instabilitás? Nagyon szívesen olvasnék róla, hogy másnak milyen ez az állapot, szeretném jobban megérteni önmagam.


Köszönöm előre is, aki válaszol. Kitartást mindenkinek, aki együtt él ezzel nap, mint nap.



2023. márc. 4. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Már teszel azért, hogy jobban légy, azzal, hogy szeded a gyógyszert és jársz terápiára.

Úgy megölelnélek kérdező, kérlek fogadd el a virtualis ölelésem!

2023. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
7%
nehari, de akkor nem vagy Bordeline-s.
2023. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

Miért alakult ki ez nálad? Olyankor szokott ha a szülő nem engedi meg a gyereknek hogy kifejezze az érzéseit, pl nárcisztikus szülő vagy testvér az érzéseket kifigurázza vagy kisgyereket büntet az érzelmek kifejezéséért, vagy lenézi. És így aztán nem tud szabadon kifejeződni és adagokban jön egyszerre az érzés. De akkor meg kell nézni hogy ki az aki ezt a játszmát csinálta veled, lehet pl volt pár, vagy bárki, kb a bullying is ilyen.

Mert ha ezt felismered rájössz hogy logikus volt a viselkedésed és észreveszed az okokat.

2023. márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
Teljesen ugyanez van velem is, csak régebb óta tudok róla. Próbálok tudatos lenni, felismerni a reakcióimat. Leírom az aktuális személynek, akihez elkezdtem kötődni, hogy ez van a háttérben és megpróbálom stabilizálni az ismeretséget. Nemrég órákon keresztül öleltem egy ember néhány napi beszélgetés után, utána elég érdekes jeleneteket produkáltam, de mindig jobb egy picit, ha elég tudatos az ember, és féken tartja mindezt. Nagyon nehéz, és én is szeretnék ebből kikecmeregni, de néha úgy érzem, hogy nem bírom:((
2023. márc. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!