Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 24F Hogyan bírjam ki tovább?...

24F Hogyan bírjam ki tovább? A barátnő nélküliség belülről felemészt! Ezen segíthet pszichológus, terápia? Nem érzem, hogy segíthetne, mert ez egy érzés, szükséglet amit kielégíteni vagy elnyomni lehet.

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok. Még soha nem volt barátnőm és szűz vagyok. Illetve ez nem teljesen igaz, online külföldi barátnőm volt 2 évig, akivel találkoztam is egyszer, de mintha nem is lett volna. Megtapasztaltam viszont ezen találkozáskor, hogy mennyire csodás, mennyei érzés is a szerelem és a szexualitás. Mindketten boldogok voltunk.


De ennek már vagy 8 éve vagy mennyi. Azóta egyre csak szenvedést érzek és nem tudom mivel csitítsam az érzelmeimet. Szinte fizikailag fáj már majdnem. Eddig minden lány visszautasított engem, akivel valaha próbálkoztam, különösen ha személyesen tettem ezt. Nem bírom elviselni, hogy ebbe a társadalomba én nem illek bele, hogy egy nőnek sem tetszenék. Hiába van kiterjedt szociális hálóm, hiába van ezer hobbim, hiába járok el mindenhova.


Női ismerőseim szerint nem is nézek ki rosszul, mégis soha nem tapasztalhatom meg azt, ami majdnem minden embernek megadatik. Eldönthetem, hogy másokat bántok vagy magamat... Néha így döntöttem, néha úgy. (Ha másokat akkor pl. érzelmi zsarolás - felismertem - rossz dolog)


A kérdés, hogy ha már úgyse jön össze nekem bármit is csinálok, legalább a fájdalmat hogyan enyhíthetem? Pszichológus tényleg segít, vagy ez már pszichiáter? Személy szerint azt érzem, hogy csak valami gyógyszer tudna engem visszavinni arra a szintre, hogy ne bukjak meg az egyetemen. Nem hiszem, hogy bármiféle pszichoterápiára érdemes lenne elmenni, mert ez egy szükséglet, amit ignorálni nem bölcs dolog... De mégis... ez tűnik a legésszerűbb megoldásnak, érveket szeretnék kérni a pszichológus mellett.


Eddig csak azért nem mentem el, mert hülyeségnek tartom, kb. mint szomjasságra vízivás helyett pszichológushoz menni... De én is tévedhetek, és szeretnék tévedni, mert már nem bírom ezt a fájdalmat, amit a lelkem érez. Konkrétan ilyeneken is gondolkodtam már, hogy anti-depresszánsok meg kémiai kasztráció... De az érzelmi vonalon félek az sem segítene. Teljesen el vagyok veszve, 30-40 éves koromra is szűz maradok vagy elmehetek prostihoz de akkor meg az önbecsülésemnek annyi örökre... Hol vannak a nők?



2023. márc. 5. 02:43
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Semmiképp ne gondolkodj gyógyszer szedésében.

Tudna segíteni a pszichológus, igen, azt meg hogy pszichoterápia kell -e, ő dönti el.

Az ismerkedéssel kapcsolatosan is sokmindent lehet tenni, amit át tudtok beszélni, tehát eddig mit tettél, miért nem sikerült, esetleg nem tettél semmit mert félsz az elutasítástól, vagy nem jól tetted...

2023. márc. 5. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Hogyha görcsösen akarsz barátnőt és szenvedsz is e hiánya miatt, akkor ezek a dolgok a nőket elzavarhatják.


Hogyha nem a barátnő nélküliségen kattogsz, és barátnő nélkül is tudsz boldogan élni, akkor valamivel nagyobb esélyed lehet a nőknél.

2023. márc. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is realizálnod kell, hogy a vágyadat a társadalom generálja és nem egy valós szükség.
2023. márc. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Igne, segíthet pszichológus.

Az, hogy ez egy érzés amit ki kell elégíteni pontosn igaz a szorongás okozta biztonságigényre is. Mégsem reális za érzés, hisz nem vagy attól veszélyben, hog ypl beláthatnak az ablakon, benned mégis szorongást okoz. Pont az ilyen irreális érzemek feloldására (is) jó a pszichológus.

De igazából ha egy teljesen reális érzelem görcsöt okoz, akkor azt is ugyanúgy kezelni kell. Ha már így kattogsz ezen a témán, akkor egyértelmű, hogy szükséged van pszichológusra.

2023. márc. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nyomozd ki, hogy mi az oka annak, hogy "nem kellesz senkinek". Ha megszünteted, lehet nőd
2023. márc. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!