Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tönkremennek az emberi kapcsol...

Tönkremennek az emberi kapcsolataim a mentális egészségem állapota miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azon kívül hogy elmegyek pszichológushoz.

Akárhányszor rám tör a pánik, valamelyik ismerősömre ráírok, nem panaszkodás céljából hanem mert ott, akkor nem tudok jobb megoldást. Egyikük már megmondta hogy elege van belőlem, a többiek sem keresnek ha nem muszáj. Nem értik meg, hogy segítségre van szükségem, szerintük csak hisztizek, foglalkozzak a munkámmal és járjak sokat emberek közé, és akkor nem lesz baj, viszont nem fogják fel hogy ez nem így működik. Jövőhéten lesz az első alkalmam a pszichológusnál, akit találtam, vele érdemes ezekről a dolgokról beszélnem, hogy kb már nem maradt ember, akivel beszélgethetek, mert mindenki haragszik rám?

Egyébként, ha nincs ilyen jellegű problémám, akkor teljesen normálisan tudok beszélgetni bárkivel, csak sajnos már szinte senki sem maradt, mert mindenki eldobott.


2023. márc. 6. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Az már egy jó kezdő lépés hogy felismerted a bajt és segitseget kérsz azáltal hogy pszichológushoz mész.

"Vele érdemes ezekről a dolgokról beszélnem, hogy kb már nem maradt ember, akivel beszelgethetek mert mindenki haragszik rám?"

Természetesen el kell hogy mondd ezeket, azért intezted el hogy mehess nem? Neki ez a szakmája, hogy meghallgat és a lehető legjobb tudása alapján megprobal segíteni nem azert lesz ott hogy eliteljen barmi miatt vagy véleményt formaljon rólad. Ha már elmesz majd hozzá és megfogadod a tanácsait onnantól már teszel a gyogyulasodert, és azért hogy a problémáid megoldodjanak és előbb utóbb meg is fognak.

2023. márc. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is ebben bízom. Csak attól tartok, hogy a régi haverjaim sosem bocsájtanak meg nekem...
2023. márc. 6. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!