Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem a dühömet?...

Hogyan kezeljem a dühömet? Kell ehhez pszichológus vagy pszichiáter?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon feszült vagyok (az okot nem fejtegetném, mert nagyon hosszú és leírni nem lehet jól), de van rá okom, ez a lényeg. Régebben mindig elfojtottam az érzelmeimet, mostmár sírni se nagyon tudok. De erre a stresszhatásra előtört belőlem "az állat", és ilyenkor képtelen vagyok kezelni az indulataimat, azt érzem hogy meg akarom verni az illetőt, aki felhúzott, de nem akarom megtenni valójában, ezért elmegyek onnan, és szétverem a falat/fát bármit, ami a közelemben van. Nem tudom kezelbi ezeket az érzelemkitöréseket, szerintetek érdemes lenne szakember segítségét kérni? Illetve ti mit gondoltok az ilyen emberekről?

2023. márc. 11. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Mindenképpen kezelni kell, forduljál Pszichológushoz! Jót tenne, ha sportolnál rendszeressen, avval le tudnád vezetni az indulataidat!
2023. márc. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
66%

Pszichiáterhez (orvos) menj. Ha ő azt látja elég a beszélgetős-technikás terápia, akkor beutal oda. Ha nem elég, akkor ad gyógyszert.

A depresszió is okozhat ilyen tüneteket. Főleg a "sírni sem tudok" ami nagyon igaz rá. Nálam legalábbis ez (is) volt.

Megkaptam a gyógyszerem, vígan élek azóta.

2023. márc. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!