Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-nél/kényszerbetegségnél...

OCD-nél/kényszerbetegségnél milyen terápia/gyógyszer segített nektek, és mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
Továbbá mióta áll fenn nálatok ez a probléma?

2023. márc. 13. 17:19
A kérdező szavazást indított:
Nekem a gyógyszer segített kizárólag.
Nekem valamilyen terápia/kezelés segített kizárólag.
Nekem a kettő együttesen segített csak.
Nekem semelyik nem segített.
Még egyikkel sem próbálkoztam.
11 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tizenéves korom közepétől huszas éveim elejéig amsszívan OCD-m volt, aztán eltűnt pár évre, 2021-ben visszatért, az az év pokol volt, sokkal rosszabb mint előtte, aztán ismét eltűnt.

Nem tudom mi okozza, mert mikor pl visszatért még azt elhet mondani kifejezetten jó dolgok történtek velem, tehát azt sem mondhatnám hogy stressz hozta pl elő.

2023. márc. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
1: OCD-m van nekem is, és hasonlót tapasztaltam. Azt vette észre, hogy a tünetmentes időszakban jobban felerősödik a pánikroham, több a kényszerképzetem, de ha ezeket ismét felcserélik a klasszikus OCD-s tünetek, akkor hirtelen javul a közérzetem és minden szorongásom a kényszercselekedetekbe csatornázik.
2023. márc. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1 Nekem lassan kb 2 éve jött elő, és egy félév-évre rá kezdtem el gyógyszereket próbálgatni, meg terápiára járni, de most tervezem letenni a gyógyszert, mert nem érzem magaménak ezt így. Igen olvastam másoknál is, hogy sokszor évekre "eltűnik" újra előjön stb... szóval elvileg nem lehetetlen, de igaz hogy a nagyobb stressz nagyobb valószínűséggel hozza ki.Jobbulást kívánok neked!
2023. márc. 13. 22:50
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, megírod kérlek a korodat és hogy milyen gyógyszereket szedtél? Miket tapasztaltál?
2023. márc. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem az OCD-m a nagyon stresszes munkahely után jött elő...durva kényszergondolatok gyötörtek fuhh senkinek nem kivánom! Pszhiiáriára kerültem vele mert az hittem megfogok bolondulni! Olanzapint adtak rá hát minden bajom volt attól az antipszhiotikumtól... jeleneleg semmit nem szedek tavaly augusztus óta azóta jobb már! De rossz ez a kényszerbetegség. Remélem nem jön elő újra! Hozzáteszem vigyázzon mindenki aki nagyfokú stresszes munkahelyen dolgozik vagy a magánélete nagyon stresszes...durva dolgokat hozhat ki az emberből a nagyfokú hosszantartó stressz hatás!
2023. márc. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Stressz és a szorongás elvileg kihat a dologra, erről én is hallottam, de emiatt sem értem pl az összefüggést. 21 nekem annyira rossz volt, hogy év végén konkrétan majdnem gyorsított kijelentkezési forma lett, csak lekéstem a vonatot, de szóval ennyire padlóra tett a dolog, már az OCD váltotta ki a szorongást és a stresszt önmaga, hogy nem volt egy normális napom és a kiutat se láttam, aztán 22 elején szinte napokon belül tűnt el, azóta megint jól vagyok, bár tartok tőle, hogy lesz még ilyen visszaesésem.
2023. márc. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#4


Kezdésnek Rexetin-t az öngyilkos gondolatok miatt skippelve lett, pedig OCD-re elvileg egyik leghatásosabb, de úgy tudom generikum lehet az is közrejátszott.


Aztán azt hiszem Anafranil-t az a kényszereket, és a szorongást nagyon jól csökkentette, de úgy szédültem, nem voltam képbe semmivel, borzasztó furán éreztem magam már majd-majd hallucináltam sokszor azt érzetem, szóval az is skippelve lett sajna.


Ezután jött az Asentra nem volt olyan vészes, de érdemileg nem segített sokat, de nem is rontott talán szexuális téren egy picit.


Aztán az Asentra az már türhetű volt, de még mindig nem az igazi sajna nem éreztem elég jónak.


Aztán jött a Brintellix amit már több mint fél éve szedek, és első pár hónapban egész jó is volt nem túl erős, de azért segített egy picit ezt a szorongást leküzdeni/nem gondolkodni minden hülyeségen.


Egyébként az összes antidepresszánsnál jelen volt nálam a "személyiségem" változása kicsit kőszívűbb lettem, érzéketlenebb, és ez legbelül zavart engem azóta egy normálisat sírni sem tudtam, pedig néha jól esne az embernek egy-egy stresszesebb nap után. Kicsit hidegebbnek érzem magam.

Egyébként 23 éves fiú vagyok, ha ez érdekel még és leginkább az elején gondolatok terén volt meg a kényszer, most már inkább cselekvések, és kevesebb gondolat. Amikor nem szedtem gyógyszert az volt a jó, hogy egy-egy erősebb szorongás után jött egy megnyugvás, és ez baromi jó érzés volt, hogy egy "roham" vége van, és lehet napokig nem volt olyan erős szorongásom, most kb egy szinten vagyok, és ez nagyon ritkán ing ki nincsenek beható ingerek, nincs változatosság, hogy szorongás/megnyugvás, csak egy síkon van az egész ez zavaró még nekem.

2023. márc. 14. 00:29
 8/14 A kérdező kommentje:
#5 Igen nálam már volt régebben is jelen generizált szorongás, és enyhe depresszió, de ez elmúlt 1-2 évre rá jött ez ki. Pont egy olyan időszakban mikor új munkahely, új környezet, új kollegák, érettségi után, barátnő, család stb... Baromi nagy volt a teher, és pakk egyik nap csak elkezdődött egy "rossz" gondolat után. Kb 2-3 napig csak eljártam dolgozni, hazamentem befeküdtem az ágyba bőgtem, féltem hogy bántani fogom a szüleim, alig ettem, alig mentem ki, mert féltem sőt rettegtem.
2023. márc. 14. 00:32
 9/14 A kérdező kommentje:
#6 Én mielőtt gyógyszert kezdtem szedni azzal nyugtattam magam, hogyha más út nincs akkor gyógyszer segíteni fog, és valamelyest igaz, meg valamelyest nem. Kicsit úgy érzem, hogy a gyógyszer elnyomja, amikor meg nem szedtem gyógyszert megküzdöttem vele, és álltam a sarat sokszor, és voltak jobb napok, most minden egyhangú. Egyébként nagyon sajnálom a "kilépési" dolgodat nem szabad. Nem vagy te rossz ember, nem fogsz te semmi rosszat tenni. Mindenkinek van valami problémája, és mi/te sem vagy különb, csak míg valaki szívbeteg, valakinek mentálisan jön elő valami. Szerintem érdemes tudatosítanod magadban, hogy nem vagy egyedül, és sokan megértenek, és nem ítélnek el téged emiatt. Nem szabad eldobni az embernek az életét emiatt.
2023. márc. 14. 00:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Az Anafranilról sok jót hallottam.
2023. márc. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!