Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásra/izgulásra gyógyszer?

Szorongásra/izgulásra gyógyszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves fiú vagyok. Röviden írom le a dolgokat.

Rengeteget szorongok, sokszor magányosnak érzem magam, de most nem ez a lényeg.

Kiskorom óta van ez. Sosem tudtam igazán önmagam lenni, mert mindig az érdekelt, hogy mások mit gondolnak, azt éreztem- mai napig is-, hogy nevetnek, figyelnek az emberek. Viszont szinte már paradox módon nagyon szeretek színészkedni, verset mondani/ írni.

Szavalóversenyem lesz most és áprilisban lesz egy előadásunk a színikörrel, ahova járok.


Az lenne a kérdésem, hogy milyen gyógyszer az, amit nem kell rendszeresen szednem, csak akkor amikor közönség előtt kell kiálljak, viszont tényleg hat? Alprazolamot írt fel az orvos, de az semmit nem használt.


Előre is köszönöm!



2023. márc. 14. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Az baj, mert ez a szorongásoldó: a xanax, rivotril.
2023. márc. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elég furcsa, hogy nem hat az alprazolam mivel ha szorongásról van szó akkor a leghatékonyabb szerek a benzodiazepinek, úgy mint az alprazolam. Még meg lehet próbálni másik benzodiazepint (pl. rivotril), de kétlem, hogy nagy különbség lenne a hatásában. Esetleg túl alacsony volt az alprazolam (frontin/xanax) dózis, de ugye a dózis emelésével a szedáció mértéke is nő. De igazából eléggé a tűzzel játszol, ha nyugtatókat használsz különösebb utánajárás nélkül.
2023. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Dopping? Versenyre nem jó gyógyszerrel menni. Az a plusz adrenalin, ami a versenyzéssel jár, azt fordítsd az előnyödre, azzal képes lehetsz jobban teljesíteni, mint a hétköznapokban. Nem is értem, hogy erre ki írt fel neked gyógyszert.
2023. márc. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az, akihez valaki pl szociális fóbiával fordul, hogy nem tud közönség előtt megszólalni.
2023. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
#4: Őszintén nem szántam kérdésnek az utolsó mondatomat. A versenyzés nem mindenkinek való. Értelmetlen, sőt káros, ha a fiatalokat nyugtatószedésre sarkallja.
2023. márc. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem feltétlen versenyzés. Nekem anno pl a munkahelyemen értekezleten megszólalni is szinte megugorhatatlan kihívás volt, vagy a kollégákkal egy közös ebéd. Úgy remegett a kezemben a kanál, ha néztek, hogy levessel már eleve meg se próbálkoztam.

Nemcsak színészek kerülhetnek ilyen helyzetbe.

2023. márc. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak xanax, rivotrilt nem fogsz talalni. Ha a gyogyszeres utat valasztod.


Vagy xanax helyett antidepik/antipszichok.


Meg van olyan is hogy Atarax ami egyik kategoriaba sem esik bele, de szorongasoldo. Sokan a xanaxhoz hasonlitjak, napi 100mg a max azt hiszem, en bevettem 75mg ot egyszerre es semmit nem ereztem.


Ez azert van mert egy vagy ketto nem emlekszem pontosan dopamine receptorra hat antagonistakent, meg histamine-receptorra ami altat is.


De mind a ket hatastol lehetnek egyeb mellekhatasok pl hizas, QT intervallum megnyulas,stb... szoval a Xanax kimeletesebb mert ott ilyenek nincsenek, csak a GABA receptorokra hat, meg a striatumban noveli a dopamine szintet, amitol nem lesz bajod.

2023. márc. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4%
Az atarax az antihisztamin amiről beszélsz, és igen, nem egy túl hatásos szer szorongás esetén
2023. márc. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Mindenki ajánlgatja itt a benzokat... lámpalázas szorongásra legjobbak a béta-blokkolók:) metoprololt vagy propranololt kérj:)) ugye asztmás nem vagy?
2023. márc. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Hát, igen, béta-blokkolók elvileg oldják a szorongást, én jópárszor kipróbáltam és semmilyen pozitív hatást nem éreztem. Igaz, nekem a szívdobogás nem domináns szorongási tünet és leginkább azt tudja enyhíteni.
2023. márc. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!