Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok a lent említett...

Tudnátok a lent említett problémákra pszihológust ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gyermekpszihológust keresek budapesten vagy Pest megyén belül. Az alábbi problémákra: Fel nem dolgozott trauma (szülők válása), diagnosztizált pánikbetegség és hipochondria, önutálat, önbizalomhiány, étkezési zavarok, alvás problémák, megfelelési kényszer, illetve borderline személyiség zavarra utaló jelek, viselkedés (habár ez elvileg 18év alatt nem diagnosztizálható).

Már volt próbálkozás tb-támogatott pszihológusnál de sajnos nem segített, nem foglalkozott túlságosan a problémákkal.

Előre is köszönöm!



2023. márc. 21. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
A hétköznapokban nincs olyan ember, akinek meg tudna nyílni?
2023. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Volt, de ehhez már sajnos nem elég.. Egyébként már az az ember sincsen sajnos..
2023. márc. 21. 13:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írsz, abból nekem az következik, hogy valahol félig-meddig önálló diagnózisról van szó. Nem vagyok benne biztos, hogy ez szerencsés.


Mi a max ár, amit hajlandók vagytok kifizetni? Vagy mennyire vagytok tisztában egy ilyen terápia költségeivel?


Lehet valamit tudni konkrétan az alapokról, az érzelmi szálakról? Ha nem akarod itt, kommentben leírni, nyugodtan írd privátban.

2023. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3.: A szülők válása azaz fedolgozatlan trauma, pánikbetegség, hipochondria, alvás problémák pszihológus által diagnosztizált problémák. Nyáron voltam pszihológusnál, orvos utalt be hozzá a folyamatos pánikrohamok miatt amikre nagy dózisban magnéziumot írt fel, mondván hogy nyugtat. Nem nyugtatott sajnos, így pszihológushoz küldött. Ott megállapította nálam az említetteket, és kaptam egy légzés technikát amit csinálnom kellett. Visszajártam hozzá minden hónapban ahol ugyanezt elmondta hogy csináljam és mehettem haza. Mondtam mikor kérdezte hogy segített-e, hogy nem, erre azt kaptam válaszul, majd fog. Soha nem kérdezte hogy vagyok, vagy bármit a lelki állapotomról. Igazából ő a pánikbetegséggel foglalkozott csak, többivel sajnos nem. Mikor édesanyám elköltözött tőlünk másfél éve a születénapomon, nem mutattam ki semmilyen érzelmet, valószínüleg elfojtottam magamban. Kiskoromban mikor egészen pici voltam (6-7-8 éves) édesanyám többször is megcsalta apum, vitt engem magával majd itthon hazugságba kényszerített engem (-hazudjam, hogy itt és itt voltunk, evvel és evvel-). Erre sokszor volt példa, illetve itthon mindig rengeteg volt a veszekedés, a dobálózás, számomra pedig ezáltal a rettegés.


Borderline személyiség zavart pedig azért említettem, mert nagyon sok erre utaló jellemem van. Volt egy másfél éves kapcsolatom, ami rendkívül toxicus volt, mai napig részben benne vagyok, mert szeretem, mindketten toxikusak vagyunk és nehéz kilépni ebből.


Megfelelési kényszert arra értem, akárkivel találkozok vagy beszélgetek, úgy alakítom a személyiségem, a beszélgetésem hogy neki megfeleljek úgymondd. Amikor nagyonb rendezvények vannak iskolán belül, inkább igazolatlant kapok és ülök a mosdóban, mert az emberek véleményétől rettegek és ott rengetegen vannak. Átveszem mások személyiségét borzasztóan.


Önbizalomhiány, ez külsőleg annyiban merül ki hogy nem szeretem ahogy kinézek, sokszor sírok miatta, a testem különösen nem szeretem, itt a jó idő de én pulcsiban és hosszú nadrágban leszek 25fokban is ameddig tart az iskola, mert ennyire nem szeretném hogy lássanak. Belsőleg pedig nem szeretem azt aki vagyok, nem érzem magam különlegesnek, szeretetre méltónak, stb.


Pszihológus keresést illetően, igyekszem minnél alacsonyabb áron keresni egyet, persze tudom egy magán pszihológus nem két fillér. Csak ez a helyzet is bonyolult, édesanyám amióta elköltözött (evvel együtt elvitt minden bútort mondván hogy ő vette, amíg apum minden vegyszert, ételt megvett ami fogyóeszköz és újra kell vásárolni..) apumnak 5000ft gyermektartást ad. Ami egyenlő a 0val. Már ezt sem fizeti az elmúlt 3 hónapban.

2023. márc. 21. 14:23
 5/7 anonim ***** válasza:
2023. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt Galambos Elvirával van tapasztalat,segítőkész szakember.

2023. ápr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!