Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent az, hogy valakit...

Mit jelent az, hogy valakit gondnokság alá helyeznek az egészségügyi döntések meghozatalának tekintetében?

Figyelt kérdés
Azt jelenti, hogy az akarata ellenére is el lehet végezni rajta különböző műtéteket?

2023. márc. 23. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom biztosan, de szerintem, józan paraszti ésszel igen, pontosan azt is. Ami meg szerintem még a te példádnál is durvább, az az újraélesztés kérdése, hogy simán lehet róla eltérő véleménye a gondozónak és a gondozottnak, ami így konkrétan élet-halál kérdés. Bár tán nem is durvább egy műtéti döntésnél...
2023. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt (is) jelenti. De azt azért tegyük hozzá, hogy aki tud egészségügyi kérdésekben racionálisan dönteni, azt nem fogja a bíróság ilyen hatályú gondnokság alá helyezeni.
2023. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha valakinél az orvosok skizofréniát diagnosztizálnak, akkor azt egyrészt nehéz elfogadni, másrészt általában jól érzi magát a beteg, egyáltalán nem érzi magát betegnek. Ezért visszautasíthatja a gyógyszereket, hiszen nem beteg, miért szedje?

Ezzel az a baj, hogy akár veszélyes lehet másokra és magára is, mivel előfordult már, hogy valaki embert ölt, mert a hangok azt mondták. Gyógyszerekkel azonban többnyire biztosítható, hogy normál élete legyen. Úgyhogy adott, hogy megakadályozzák ezt a potenciálisan veszélyes magatartást.

Ha valamelyik doki tévedése miatt van bent a rendszerben, hogy valaki skizofrén, akkor azt senki sem javítja ki, mivel ez gyógyíthatatlannak van elkönyvelve. Tehát akár az is előfordulhat (de viszonylag ritkán), hogy egészséges emberre erőltetik rá a gyógyszereket. De azért tanulnak a pszichiáterek annyit, hogy minél kisebb legyen ennek az esélye.

2023. márc. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!