Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudom hogy csunya vagy...

Honnan tudom hogy csunya vagy szep vagyok? Ha csunya vagyok mit tudok tenni hogy szep legyek?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a szépség szubjektív. 29 éves nő vagyok. Jelenleg pszichiátrián vagyok. Borderline-al es PTS-el diagnosztizáltak. Tele vagyok onutalattal, es nem latom magam reálisan. Mindig ocsmanynak tartom magam. Mi alapján lesz valaki szép? A belső szépségen kívül? Illetve ha valaki "csúnya", hogy lesz önbizalma? Mivel én is csúnyának tartom magam, hogy tudok ezen változtatni? Vagy ha arcilag nem is vagyok jól megáldva mit lehet ezzel csinálni, hogy jól érezzem magam a bőrömben, es ne szegyeljem magam? Minden ötletet, es tanacsot szívesen várok.

2023. márc. 23. 10:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Kamu.
2023. márc. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem kamu. Zartrol indultam öngyilkosság miatt.
2023. márc. 23. 10:08
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon sokáig iszonyú rondának láttam magam.

Aztán rájöttem, hogy csak azért látom magam rondának mert rettenetes kedvem van. Örömömet leltem abban hogy sminkeltem, de csak a szemem, mert azt láttam szépnek így azt akartam kiemelni.

Aztán rájöttem hogy a hajamat többféleképpen tudom hordani, melyik az amitől jól érzem magam.

Az öltözködésemben elengedtem az elvárásokat, azt veszem fel amiben jól érzem magam (Ha épp feketéhez van kedvem akkor azt, ha színeshez akkor meg úgy néz ki mint egy papagáj, de imádom, mert ez boldoggá tesz.)


A mosolygós arcot szebbnek látják az emberek. Lásd meg te is a szépet másokban, ezután könnyebb magadban is felfedezni ezt.

Egyáltalán nincs miért szégyellned magad, abból kell gazdálkodnod amivel születtél :)


Nem attól leszel szép hogy keskeny az arcod és szőke a hajad. Összhangban legyél magaddal, az sokat segít.


Válassz valamit ami ad egy pici önbizalmas (ékszek, ruhadarab, táska, egy bizonyos színű smink bármi) és ezt bővítsd folyamatosan amíg azt nem érzed hogy mostmár úgy jól érzed magad.

2023. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

"Illetve ha valaki "csúnya", hogy lesz önbizalma? Mivel én is csúnyának tartom magam, hogy tudok ezen változtatni? "


Hát úgy, hogy ha valamiben nem tudsz állást foglalni (pl szépség kérdése), akkor olyan dologgal kezdesz foglalkozni amiben sikert érsz el!


A sikertől leszel magabiztos, a magabiztoságtól boldog, a boldogságtól pedig előbb utóbb szép is!

2023. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Bármiben lehet sikert elérni, akár öt fekvőtámasz teljesitésében is, a lényeg, hogy sikert sikerre halmozz, és ne a kudarcokat gyüjtögesd!


Csak igy lesz önbizalmad!

2023. márc. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

#3 Keskeny arc, szőke haj, meg jó fakó kékes-szürkés szem. Északi típus, a hideg kiráz tőle.


Én a barna vagy fekete hajú és szemű, kicsit kerekebb (de nem molett), ill. kicsit szögletesebb de nem téglalap arcú nőket kedvelem.

2023. márc. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írt a 3-as.


Én még kiegészíteném azzal, hogyha görcsösen ragaszkodsz hogy megfelelj (jól nézz ki, jól öltözködj) akkor nyilván erre van berendezkedve az agyad, és mindig mindenből azt fogod kihozni, hogy te ronda vagy.


Mindenkinek úgysem leszel szép és mindig lesz nálad szebb. Tehát ezen kár rugózni. Felmész egy akármilyen szépségkirálynő oldalára, még rájuk is írják, hogy "nem tudom mi olyan szép benne", "ezerszer szebb nők járnak az utcán" stb. A másoknak való megfelelési kényszer az egyik legrosszabb dolog, mert sosem fog sikerülni és csak még betegebbé tesz. Nem te vagy a Dalai láma, hogy márpedig neked mindenkit le kell nyűgöznöd. Fogadd el magad, amin tudsz azon javíts, mert akik szeretnek azok szeretni fognak így is, akik meg nem, azoknak úgysem fogsz tudni megfelelni sehogyan sem.

2023. márc. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban már nem lehet megfelelni, ugyanis elszálltak az ideálképek, kb mint az infláció. Sajnos egyre több ez miatt a testkép, evészavaros, depressziós. Én ezt úgy küszöböltem ki, hogy elzárkóztam a nyomorult világ elől. Egyedül élek évek óta, edzem, de magam miatt, nem ismerkedek nőkkel, nem találkozom senkivel. Így ideig én is csak a rosszat kaptam a kinézetem miatt. Kigúnyoltak, kiröhögtek. Bolondok sajnos az emberek, nők és férfiak egyaránt, totálba belesüllyedtek ebbe a tökéletes vagyok-leszek világba. Nem lehet már ismerkedni sem. Én nem is sokáig élek már ebben a pusztulatban, de sajnálom azokat, akik igen.
2023. márc. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lesz könnyű dolgod. Remek lenne valami jó terápiás folyamatban részt venned, talán az hosszú évek alatt segíthetne. Remélhetőleg sok barátod van és lesz, illetve rokonod, akik szeretnek és kitartanak melletted, hisznek benned. Talán jó lenne majd egy gyerek is.
2023. márc. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Honnan tudjuk hogy min tudsz változtatni ha nem tudjuk, hogy nézel ki… szerintem ez a rossz kép csak a te fejedben létezik.
2023. márc. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!