Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a jobb lábamra sántítok,...

Ha a jobb lábamra sántítok, akkor fogyatékosnak számítok és elképzelhető, hogy a társadalom is így fog hozzám állni? Létezik, hogy olyanért utasítanak el mást, amiről nem is tehet az illető, csak nem mondják ki?

Figyelt kérdés

Gyerekként sok bántást kaptam emiatt, ezért az önértékelésem még most felnőttként sem az igazi. Mindent meg tudok csinálni, amit más, pl futok, nehezet emelni is tudok ( oké, élsportoló valószínűleg nem leszek már ) maximum hamarabb elfáradok, illetve amikor nem figyelek oda rá, akkor inkább feltűnő, hogy sántítok, amikor koncentrálok, akkor nem az. Mindenki mondja, hogy nincs velem baj, nem vagyok buta és elvileg ronda sem, a pasizással is csak annyi gondom volt, hogy főleg a nárcisztikusok találtak meg, gondolom a nulla önbizalom miatt. Csak arra tudok gondolni, hogy azért nem jön össze semmi ( magánélet, karrier, stb ) mert sántítok , ráadásul határozatlan, félénk jellem vagyok.

Plusz adalék, hogy gyakran hallgattam b*szogatás címszó a fogyatékos jelzőt, konkrétan a szellemi idiótákra értve, direkt sértésként, ezért szívből gyűlölöm ezt a szót. 23 évesen egy nagy nulla, selejtnek tartom magam, gyakran sírok alvás előtt, sokszor gondolok arra, hogy jobb lenne, ha nem lennék. Ráadásul még érettségim sincs, csak folyamatban van estin, de szó szerint mindentől rettegek, ehhez is úgy állok hozzá, hogy úgysem sikerül majd, pedig nincsenek rossz jegyeim. Mégsem tudok örülni semminek. Ha kimegyek az utcára, vagy el bárhová, azt hiszem, mindenki engem néz, még akkor is, ha ez egyáltalán nincs így, és mindig ideges vagyok.



2023. márc. 24. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Döntsd el, meddig akarod sajnáltatni magad, mert az egyértelmű, hogy sántítás miatt senkinek nem fut zátonyra az élete.
2023. márc. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a nagypapám sántított, ortopéd cipőt hordott egész életében. De mégis lett neki szakmája, munkája, felesége, gyerekei, unokája.

Úgyhogy ne add fel, ezek mind neked is összejöhetnek.

2023. márc. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
64%

Nyugi nyugi öngyilkosságot felejtsd el.

Gondolj a sok paralimpikonra akiknek a végtagjaik hiánya ellenére is miket értek el sportban.

Ráadás neked nem is kell sportolónak lenned.

Gondolj arra hogy ő nekik még nehezebb.

Te jobb állapotba vagy az egész csak felfogás kérdése hogy te hátránynak gondolod vagy sem.

Felejtsd el hogy sántitasz ne agyalj rajta élj úgy mintha nem is lenne.

Ha pedig beszólnak akkor vállald fel.

pl ettől még nem leszek kevesebb

Hidd el ha te magad valod be hogy sántitasz akkor már nem leszel támadható hiszen tudják hogy téged ez nem érdekel te is tudod magadról hogy ilyen vagy csak hidegen hagy

Idő után a kutyát nem fogja érdekelni hogy ilyen vagy.

Remélem segítetem.

2023. márc. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Előbb azt kellene tudni, hogy mitől sántítasz. Egyébiránt meg miből gondolod, hogy az emberek többségének nincs olyan testi jellegzetessége, ami miatt őket is fogyatékosnak lehetne kategorizálni ?? Akkor a kopaszok fogyatékosak (hiszen elfogyott a hajuk) ? A szőkék fogyatékosak (hiszen nincs elegendő melanin a hajukban) ? A fekete hajúak fogyatékosak (hiszen a hajukban az átlaghoz képest több a melanin) ?
2023. márc. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Amúgy #1 nek igaza van #3 mas voltam
2023. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Létezik, hogy olyanért utasítanak el mást, amiről nem is tehet az illető, csak nem mondják ki?

Igen, van ilyen, sajnos.

2023. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!