Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet így indítani?

Lehet így indítani?

Figyelt kérdés
32 éves skizofrén férfi vagyok. Arra gondoltam hogy barátkoznék. Van a munkahelyen egy illető akit csak látásból ismerek, bejelöltem. Arra gondoltam lazán ráírok szia, hogy telt a napod? De egy jóakaró ismerősöm azt mondta hogy így nem lehet indítani. Akkor hogy lehetne barátkozást kezdeményezni?
2023. márc. 25. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem a legeredetibb, de nem lenne tragédia ha ezt írnád neki.
2023. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szükségem lenne kapcsolatokra, de nem tudom kezelni az ezzel járó feszültséget, elutasítást.
2023. márc. 25. 21:34
 3/3 anonim válasza:

Keress egy jó témát. Akár a munkahelyről.

Aztán azzal már nagyon jól el lehet indulni. Most én is ilyen barátkozós fázisban vagyok új munkatársakkal, új munkahelyen. Senki nem ismer.

A jég általában mindenkinél más miatt törik meg.

Először szerintem személyesen dobj fel neki egy témát, beszélgessetek el. Ezt majd később online is lehet folytatni.

Kérdezz róla, érdeklődj a hobbijáról, mit szeret csinálni, mivel üti el az időt, és így pedig csak akad majd legalább 1 olyan téma ami körül el tudtok beszélgetni.

Aztán szerintem semmi ciki vagy rossz nincs abban ha valakivel így kezdesz el beszélgetni hogy "Szia, jössz holnap melóba? Hallod elég gáz az időjárás, nagyon fúj a szél, jöttem hazafele majdnem elfújt." aztán már mehet tovább természetesen az egész.


De pénteken akár arról is elbeszélgethetsz vele élőben, hogy mivel tervezi elütni a hétvégét, mit fog csinálni. Aztán már hétvégén rá is írhatsz hogy például ha azt mondja elmegy halászni, hogy "Szia! Na mizu, harapnak a halak?"


Ha megtörik a jég onnantól már megy az egész könnyebben ne aggódj :)

2023. márc. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!