Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok?

Skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Honnan tudom, hogy skizofrén vagyok?

Sokan mondták már, de azt hittem csak vicceltek. Viszont mostanában sok dolgot látok amiket mások nem. Teljesen random hangokat hallok a semmiből, és kezd kihatással lenni az életemre. Van amikor már a saját gondolataimat sem hallom. Nagyon ijesztő, valaki tud segíteni?



2023. márc. 25. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Fordulj orvoshoz. Kimerültél.

Nem vagy skizofrén.

2023. márc. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló honnan tudja, hogy a kérdező nem skizofrén? Szóval igen, szerintem is menj orvoshoz, mert akármi is okozza, ők fognak tudni segíteni.
2023. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Senkire az égvilágon ne hallgass, CSAK a pszichiáterre. Ő az aki hivatalosan diagnosztizálhat. Tőle fogod tudni, ha skizofrén lennél.

Ha az vagy, nem kell aggódni, az antipszichotikumok szuperül működnek, csak becsületesen szedni kell minden nap. Ha nem tetszik az egyik gyógyszer, lehet kérni másikat. Mindenkinek más jön be.


Szóval menj el orvoshoz. Ha javasolja, hogy feküdj be kórházba, akkor fogadd meg a tanácsot, és feküdj be. Csak nyertesen kerülhetsz ki ebből az egészből. Ha nem lennél skizofrén, akkor más a baj, ha meg igen, akkor segítenek gyógyszerrel.

2023. márc. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
hallgass a pszichiáterre , de mellette próbálj mindig értelmesnek tűnni, kedvesnek, alkalmazkodónak, stb. mert a gyógyszer ugyan tud segíteni, de a pszichiáterek meg k****** nem tudják hogy milyen mellékhatásokkal ba********k a kedves pácienst. igy elerheted hogyha az egyik almos vagy telefonal, vagy bologat, mint valaki aki k***** okos, a te kihallgatasod kozben, akkor ne emelje tovabb akkor is ha nincs ra ok. elvegre ha tudsz szepen viselkedni akkor mi a gond???
2023. márc. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

A szépen viselkedés egy dolog. A tünetek meg a másik.

Meg kell találni, hogy hol nincsenek már tünetek, és azt az adagot tolerálja-e a szervezeted.

Van aki 600mg klozapinnal szaladgál, van akinek 50mg is sok. Egyéne válogatja.

2023. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!