Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki úgy is borderline...

Lehet valaki úgy is borderline sz.zavaros, hogy nem teljesülnek a kritériumok?

Figyelt kérdés
A papíromra Borderline személyiségszerveződési szint van írva de egyáltalán nem érzem magam annak és a kritériumokat sem teljesítem. Falcolni soha nem falcoltam, nincsenek dühkitöréseim, nem idealizálok senkit és nincs hangulatingadozásom mégis a borderline gyanúja merült fel. Szerintetek minden emberre ezt a diagnózist akarják rá rakni a pszichiáterek?

2023. márc. 26. 00:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálam sem teljesülnek a kritériumok, de én is megkaptam.
2023. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

Dehogy akarnak a pszichiáterek rárakni az emberekre diagnózisokat. Te jó isten... Az orvosnak az a jó, ha nincs beteg. Rám sem azért rakták a skizoaffektívet, mert mindenkire ezt akarják rakni.. Vannak tüneteim, melyek kielégítik ennek a zavarnak a követelményeit, de nagyon sok nem igaz rám. Nem vagyok se bipoláris, nem vagyok se skizofrén, de valamit írni kellett a gyógyszer miatt, és ez volt a legközelebb ahhoz, ami passzolt rám.


Ha nem tetszik a diagnózisod, menj el egy másik orvoshoz.

2023. márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem miért osztogatják az embereknek úgy, hogy a legtöbb kritérium nem teljesül.
2023. márc. 26. 18:57
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem osztogatják. Honnan gondolod, hogy csak úgy osztogatnák?

Az, hogy itt GyK-n több borderline embert találsz, az egy dolog. Ez a GyK, egy anonim oldal.

2023. márc. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem a gyk-ra gondoltam, hanem kórházak, terápiás helyek. Előszeretettel adogatják olyanoknak is, akiknek alig ha ez a bajuk, mert mast nem tudnak mondani nekik (több lány is ezen a véleményen volt h rájuk is rá akartál tenni úgy h nem is voltak ilyen tunetei)
2023. márc. 26. 20:36
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

"Az orvosnak az a jó, ha nincs beteg"

Szerintem nem örülnének neki, ha elveszítenék a munkájukat😂

2023. márc. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
0%
Olvasom itt ... szal ha valaki nem beteg arra miért mondanák, hogy beteg ? Aki boderline az boderline vagy egyéb zavarban szenved. Kicsit sok van belelátva ami nem igaz kedves barátaim.
2023. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Aki boderline az boderline vagy egyéb zavarban szenved."

Igen, végülis mit számít az, hogy félrediagnosztizálnak és utána félrekezelnek, merthát ugye tudjuk, hogy az összes létező mentális zavarra ugyanazt a terápiát és ugyanazt a gyógyszert alkalmazzák. Aztán majd várhatsz a csodára, hogy javuljon az állapotod. Kicsit gondolkodni kéne, "kedves barátom", vagy nem hozzászólni olyan témához, amiről semmit nem tudsz.

2023. márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
0%
#8 Semmit sem tudok ? Aha ... van nem egy ismerősöm . Egyiket se diagnosztizálták még félre és nem is nyavalyognak okoskodóan . Erről ennyit, emnnyire komoly az aki már itt boderlájnozik mert miért ne alapon.
2023. márc. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Okés köszi, hogy megerősítetted azt, hogy nincs se tudásod, se tapasztalatod a témában 😃
2023. márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!