Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az ember társas lény,...

Ha az ember társas lény, akkor miért alakul ki a szociális fóbia?

Figyelt kérdés

2023. márc. 27. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a negatív tapasztalatok miatt. Sajnos még mindig nagyon sok az olyan ember akik a belső értékeket egyáltalán nem becsülik. Elfelejtik honnan jöttek,le nézi a másikat,akinek egy picit nehezebb. Ez az örökös versenyzés az emberek között.
2023. márc. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Mert az ember csalódik más emberekben és ha ez sokszor és folyamatos történés, akkor egy idő után betelik a pohár...!


De még akkor is vágyik a társas érintkezésre, csak nem akad neki normális közeg hozzá, ahol megélhetné.

2023. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha valamelyik szülő elhagyja gyermekét válás miatt akkor is kialakul?
2023. márc. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Hiszen csalodtál, ráadásul hozzád közel álló személyben,akinek éppen a biztonság érzetet kellene nyújtania. 1# voltam
2023. márc. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Spontán is kialakulhat, genetikai tényezők miatt.

Én világéletemben egy végtelen extrovertált, kommunikatív ember voltam. Aztán kialakult nálam egy erős szorongás, és totál visszahúzódtam.

Kezeltettem magam, és újra a régi vagyok.

2023. márc. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

4#

5#

köszönöm.

Én nem tudom eldönteni, hogy introvertált vagy extrovertált vagyok

2023. márc. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenre emlékszem, de pl.oviban két gyerek beszélgetett én még rájuk támadtam, mert azt hittem rólam beszélnek. Első osztályban, is volt hogy egyedül játszottam, volt pár barátom. Felsősként már kerültem az embereket. Igénylem a társaságot azzal aki közeledik hozzám, velük jól elvagyok.
2023. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Más az hogy mire vágysz és hogy mire vagy képes!
2023. márc. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Genetika vagy trauma hatására alakul ki szerintem. Nálam a 20as éveimbe alakult ki. Most 40 vagyok. Nagyon nehéz az élet vele.
2023. márc. 28. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A társas lény azt jelenti, hogy szükséged van családra, néhány közeli barátra.


Sokan ezt félreértelmezik, vannak emberek akik egyszerűen rettegnek egyedül lenni, csak tömegben érzik jól magukat, az is igazából mentális betegség, nem "társas lény".

2023. márc. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!