Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociális fóbia van,hogy...

A szociális fóbia van,hogy elmúlik ?

Figyelt kérdés
Régóta ebbe szenvedek és észrevettem,hogy van amikor nagyon zavarba vagyok és szorongok társaságba,de van amikor meg csillapodik és önmagam tudok lenni. Ez az egész nálam társaság függő. Attol függ milyen emberekkel vagyok,de többnyire zavart vagyok.Mindig meggondolom mit mondjak meg,hogy jót mondtam e. Mindig agyalok. Sokszor megjátszom magam,hogy határozott vagyok,de valojában olyan vagyok mint egy gyerek. Ha önmagam vagyok akkor hülyéskedek és tul kedves vagyok mindenkivel. Meg akarok felelni mindenkinek,de van,hogy gondolok egyet és eljátszom,hogy nagyképű vagyok és büszke. Akkor tisztelnek,de a valodi énemet meg kihasználják. Ez szociális fóbia? És ,ha igen akkor van olyan,hogy idővel enyhűl ?
2023. ápr. 5. 13:42
 1/4 anonim válasza:
31%
Igen, nekem is megy. A kiváltó okokat kellene megkeresni.
2023. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! A csoportterápia segit elsajátitani a szociális készségeket és technikákat, hogy kapcsolatba képhessél az emberekkel szociális környezetben.
2023. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ovodás koromtól ilyen vagyok. Mindig egyedül szerettem lenni a lehető leg meszebb mindenkitől. Zavar a tömeg és még a családi öszejöveteleket se szeretem. Nálam ez nem enyhült. (28 vagyok)
2023. ápr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha feldolgozod a múltadat,olyan élményeket amik a szociális szorongasodat okoztak akkor van esélye hogy elmúlik
2023. ápr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!