Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmenjek a ballagásomra vagy ne?

Elmenjek a ballagásomra vagy ne?

Figyelt kérdés

Most fejezem be a tanulmányaimat a gimnáziumomban, és érettségizem.

Ebben az iskolában sok bántást ért. Az osztályfőnök sokszor megalázott, diszkriminált, az átlagomra rosszabb jegyet adott, az osztálykirándulásokra sem engem nem vitt el, a többi osztálytársamnak kibeszélt.

Amikor depressziós voltam, és pszichiátrián voltam megfenyegetett, hogy kirúgat a suliból ha nem megyek el.

Igazgató meg jópár tanár szeretem engem ebben az iskolában.

Az osztályközösség borzalmas. Annyira borzalmas, hogy külsős emberek(grafikus, fotós) is megjegyezte.

Nincsenek barátaim (suliban sem). Voltak, de a mi baráti csoportunkba volt egy srác aki bántott. Vége az volt amikor késsel megfenyegetett, aztán apámnak kellett beleszólni az egészbe. Többi barát neki drukkolt mert pl van a Balatonon a családjának házuk és oda mentek le stb.


A családi hátterem 0. Anyám paranoid skizofrén, apám meg valahol amerikában él. Testvérem az aki beszámítható, de vele is megromlott édesrég a kapcsolatom, mivel anya képzelődik, és azt hazudta neki hogy megvertem megilyesmik, akkor ő lejött ide, és nem részletezem miket tett velem. Testvérem támogatja anyát pénzzel. Azóta tisztázodott szépen lassan mi volt, de igen...

Pszichológushoz járok ő erőlteti ezt.

Ennek fényékben nem mennék: 1) mindenkinek ott lesz a családja 2) amiket itt átéltem...


Depressziós vagyok, nem akarok belesüllyedni ballagás után, felpezsegne a sok rossz emlék.



2023. ápr. 11. 11:50
A kérdező szavazást indított:
Ne menj
Menj
19 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Én hülye vagyok. Nem apa szólt be hanem anya, pontosabban rinyált a tesómnak és ketten felkeresték suliba a gyereket. Azóta békén hagynak. Ez régen volt, 10.-ben.
2023. ápr. 11. 11:52
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem ne menj. Hasonló okok miatt hagytam ki a szalagavatóm ballagásra élményem,de ha visszamehetnék az időben,akkor nem mennék
2023. ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%
*elmentem
2023. ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Tudom, nem válasz, de ha beszélgetnél itt, írj rám, itt anonim
2023. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Biztos nem mennék ilyen körülmények közt. Meg amúgy sem vagyok oda az ilyenekért, nálunk van több ember is aki nem megy el, pedig nem rossz a közösség.
2023. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

Nem mennék el, engem nem ért bántás, jól kijöttem a többiekkel, de egy utolsó patkány volt az osztály nagyrésze. Ezért nem is akartam menni. Azt se tudom, hogy volt-e. De mintha vapami rémlene.


Szóval, ha nem akarsz nem kell menni. Ha viszont úgy érzed megkéne jeleni, és meg akarsz beszélni velük valamit, akkor mész. Ez már a te döntésed, erről a napról neked kell, hogy szóljon. Nem másról, ezt neked kell élvezni. Viszont, ha nincs senki akivel tudsz ott beszélni, össze beszélni vagy valami, ne menj, mert kellemetlen lesz. Igen is, szükséged van az emberek között lenni, és hátha össze hoz titeket a ballagás, hiszen utolsó napotok együtt. Plusz, ha bele gondolsz, lehet más is úgy érez, hogy valamit meg kell beszélnetek.


Én tulajdonképpen utálom az ilyeneket, ahol emberek néznek és meg kell felelni.


Régebben se voltak barátaid? Senkivel nem beszélsz? Van ennek oka, hogy miért nem szólnak hozzád, vagy bármi? Egy barátnő kell ha lány vagy, ha meg srác akkor egy haver, akikkel megtudsz beszélni mindent.


Ha valami baj van, vagy megakarsz beszélni valamit, és nem tudod kivel, vagy nem tudsz döntést hozni. Írj rám nyugodtan.


Légy bátor, és hajrá. Bárhogy is döntesz.

2023. ápr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6%
valami* rólad kell, hogy szóljon* van az emberek társaságára*
2023. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Én se voltam ott a ballagásomon pedig semmi bajom nem volt a többiekkel.

Szerintem ez nem egy nagy dolog, simán kihagyható.

2023. ápr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem menj el, és találj ki valamit, amivel szépen meghálálhatod ezeket nekik. Pl. trolkodd szét az egészet vagy lépjél le úgy a végén, hogy megalázod az osztályfőnököt. Melletted állok
2023. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Miért vannak lepontozva normális válaszok?

Egyébként én ezeket után biztos, hogy nem mennék el, mi értelme is lenne? Gondold végig az előnyöket (ha vannak) meg a hátrányokat és úgy dönts, ahogy te szeretnél, ezen semmi nem múlik. De bárhogy döntesz, kitartást!

2023. ápr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!