Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Üdv!Sajnos egy igen nagy...

Üdv!Sajnos egy igen nagy problémával állok szemben!Tudniillik,idén kellett volna megírnom szakdolgozatomat,azonban sajnos a több éve növekvő,kezeletlen depresszióm annyira tönkrevágta az agyamat ,hogy már nem tudom mitévő lehetnék?

Figyelt kérdés
Tegyük hozzá,hogy egy értelmetlen,szüleim által erőltetett dologról van szó(folyamatos érzelmi zsarolással tarkítva:pl. "ha nem jön össze,akkor ők inkább meghalnak").Nincs beleszólásom az életembe,és úgy tudják,hogy lassan a szakdoli már kész lesz!Sajnos lassan itt a leadási határidő,és az a 2 opcióm van már csak,hogy vagy kinyírom magam,vagy elmegyek,és egy életre megszakítom a kapcsolatot minden családtagommal!Szval. ti mit gondoltok,mit tennétek a helyemben?

2023. ápr. 14. 17:16
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
És van a harmadik opció, hogy megértik hogy nem sikerült és nem dől össze a ház. Szólni nekik, hogy ez az érzelmi zsarolás felőröl. Szólni nekik, hogy ez a te életed. És kezdd el megvalósítani amit te szeretnél. Úgy odaállnék eléjük veled miközben megmondod nekik.
2023. ápr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
90%
A negyedik opció pedig az, hogy elmész pszichiáterhez, és kezelteted a depressziód. Ez egy valós betegség.
2023. ápr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Oké,lehet kezelni,de attól még a másik probléma ott van
2023. ápr. 14. 21:04
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Előbb tedd rendbe magad egészségügyileg. A szakdoga ráér. Az egészséged fontosabb. Bárki bármit mondhat.
2023. ápr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

nemtom, milyen szak,de lehet, hogy ha még be akarod fejezni -ez az elhatározás benned; hogy azé má ennyi belefeccölt idő, meló, meg lesz egy papírod is, már meg akarod csinálni, akár még pl jó is vagy benne, van sikerélmény, valamennyire szereted is, pl ha nem is feltétlen abban képzeled el az életedet, de ha már végigmentél a képzésen és azé az megy, működik, jó vagy benne, akkor érdemes lehet megcsinálni; ha érzel még magadban erre erőt, kedvet, meg ha akár motivál, hogy lesz egy papírod, valaminek az elismeréséről, a belefeccölt idődről, hogy kapsz egy papírt, hogy megvan. Na ,szóval ezt találd ki, hogy meg akarod-emég csinálni, és van -e még rá reális esély, szal amúgy pl az akadályok nehézsége megfelelő -e a te teljesítőképességedhez, a te szintedhez, meg hogy pl mennyire fáraszt ki, őröl fel idegileg még pl. Meg még pl passziváltatni is lehet ha akarod, de akkor otthon leszel addigis a szüleiddel, és lehet, nyaggatni fognak, tehát lehet, hogy csak még nagyobb stresszt nyomna rád. (akár be akarod bejezni h végigviszed, akár abbahagyni, hogy nem.) Szal a passziváltatásod nembiztos,hogy pihenés lenne, de ha nem a szüleiddel töltenéd, hanem kikapcsolódással, másfelé elmászkálnál, pl könyvtár, park, mozi, múzeum, az még akár lehetne jó is. Vagy pl barátaiddal mászkálni, ha vannak, vagy pl egy jófej uncsitesó, ilyesmik.

Na, szal, döntsd el akarod -e még , kell e még az a diploma, megcsinálod-e, végigcsinálod-e; mennyi a reális esély, reális lehetőségek; évben ez még mennyi idő a képzési idő; fizetős-e v államilag támogatott, jól megy-e, akarod-e végigvinni, véghezvinni a képzést, stb. Aztán nemtom, lehet kéne neked valami meló, amiben kicsit lazulhatsz, pénzt gyűjtesz, és nem a szüleiddel lax. pl gyorsétteremben akár dolgozó, akár biciklis futár, v nemtom. Fogalmam sincs tényleg. De szal asszem pl jó lehetne elköltöznöd, de mondjuk egyedül nehéz. nemtom az a szakma amit most csinálsz mennyi pénzt adna, és utána elmennél azt csinálni, amit szeretsz, ha már megvan a házra való pénzed belőle, hátha az a szakma pl jól fizet. Amúgy pl nemtom, lehet pl külföldre is kimehetnél picit, levegőváltozásként. de akkor pl barátok rokonok lehet hiányoznának, meg picit idegen , picit új lenne a környezet, meg pl nem magyarok a táblák, ha kilépsz az utcára. nemtom, én most ezeket csak írogatom,remélem, hasznosak azér.

2023. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

5-ös


Nagyon jókat írtál,és köszi a hosszú választ!Az igazság,hogy a szak rohadtul nem érdekel,4-es 5-ös átlagom volt,általában kimaxoltam minden hiányzást!Nem hogy pénzt nem keresnék vele,de még csak munkát se találnék.Még lenne 4 félévem államin amugy.Munkával probléma nincs,amikor akarok el tudok menni dolgozni pl.ácsokkal,kőművesekkel,de néha már maszekba is vállalok munkákat(fakitermelés,faeladás).A szabad ég alatt végzett munka tölt fel igazán,ahol nem egy dohos irodában kell ülnöm a nap folyamán,hanem akkor állok meg cigizni meg kajálni,amikor akarok,és még a többi embernek is én mondom,mikor mi a teendő!

2023. ápr. 15. 00:17
 7/46 A kérdező kommentje:
Ja bocsi,azt nem mondtam,hogy történelem szakon vagyok(BA)
2023. ápr. 15. 00:18
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem dől össze a világ, ha egy évvel később adod le a szakdolgozatot. Ha a szakmunkák érdekelnek, akkor abban képezd magad, még előtted az élet. Szakmunkások keresettek.
2023. ápr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 éve halogatom a szakdogám megírását. 3 éve kellett volna végeznem. Közben kitanultam másnak és abban dolgozom és nagyon szeretem. Így valahogy nem is érzek késztetést rá, hogy befejezzem. De be fogom fejezni, mert ne ennyin múljon, ha már ilyen közel a cél.
2023. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Hát,szüleimnek tetehetlenségemben már azt mondtam,holnap leadom,úgyhogy asszem finálé lassan
2023. ápr. 20. 21:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!