Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érettségi miatti szorongás és...

Érettségi miatti szorongás és bizonytalanság?

Figyelt kérdés

Jelenleg teljesen bizonytalannak látom a jovomet,nincs semmi ami erdekel es nemsokára érettségizni is fogok es nagyon felek hogy nem fog sikerulni. Jelenleg ezek aggasztanak a legjobban es meg egy csomo mas dolog,ezt ugy ertem hogy hihetlenul erzekeny ember vagyok,sokkal jobban megvisel akar egy kritika vagy barmi mas. Sokszor felmerul bennem egy csomo kerdes,amiket ha elmondtam masnak hulyenek neztek.Utalom ezt magamban de nemtudok valtoztatni rajta.Az allando stressztől vagy napokig nincs étvágyam vagy hányingerig eszem magam ,teljesen szét vagyok esve,bármennyit tanultam nem volt elég,eppenhogy nem fogok meg bukni.

Állandóan fáradt vagyok és üresnek érzem magam.


Sajnos nincs aki meghallgatna es tanacsot is adna.Kivulrol probalok ugy tenni mintha jol lennek,de nemrégen egy családi ünnepségen elsirtam magam,1 oran keresztul sirtam,de senki se foglalkozott velem sőt még nevettek is tovább. Azóta már emiatt is allandoan idegesitem magam hogy a saját családom se szeret. Anyám az egyetlen akinek ezeket megemlitettem,de ő egy rózsaszín szemüvegen keresztül látja a világot,nagyon optimista és laza tipus és ezért egyaltalan nem érti hogy mi a problémám.

Az iskolában szerencsere a tanarok segitenek es biztatnak minket de van egy eleg rossz indulatu tanárom aki állandóan ilyesztget minket az érettségivel,hogy nem lesz belőlünk semmi stb.. sajnos heti 7 órám van vele,így esélyem sincs megnyugodni,az órái után egész nap ingerült maradok. A másik problémám hogy másfél óra az út csak az iskolaig,mire haza érek (kb delutan 5-6 ora)semmire sem marad erőm. Pszichológushoz nem szeretnek menni,mert rengeteget fizetünk így is maganorakra,mindenféle erettsegi felkeszitore.

Mit lehet tenni ebben a helyzetben? Mi a baj velem?



2023. ápr. 15. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ezért lenne jobb nekiállni tanulni, minél előbb minthogy itteniektől vársz válaszokat.


Amimt tanulsz nagyobb esélyed lesz nem megbukni...

2023. ápr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 "bármennyit tanultam nem volt elég"

"rengeteget fizetünk így is maganorakra,mindenféle erettsegi felkeszitore"


Te egyáltalán végig olvastad és értelmezted a kérdésem?

1.Nem írtam hogy meg fogok bukni.

2. Azt sem írtam egy szóval se hogy nem tanulok.

2023. ápr. 15. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező: Mindenkiben van szorongás érettségi előtt, és ez rendben is van. Az fontos, hogy ne reagáld túl. Meg fogod látni, hogy nem olyan nagy durranás, mint mondják. Tanulni kell, természetesen, de hidd el, a tanároknak sem érdekük lepontozni pláne megbuktatni bárkit is. Sőt, pont fordítva; az utolsó erőpróbán, ahová közösen jutottatok el nagyon pozitívak és segítőkészek lesznek. Írtad, hogy rengeteget tanulsz és készülsz.

Fel a fejjel; nem lesz semmi gond!

2023. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég gyorsan kiderül neked való az érettségi vagy sem aki okos annak simán sikerül aki nem az haggya a francba úgy se ér semmit. Nekem is megvan közmunkát végeztem vele.
2023. ápr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy vannak dolgok, amiket szívesen csinálsz és amik valamennyire érdekelnek, nem feltétlenül kell nagy dolgokra gondolni, és ez azt sem jelenti, hogy pontosan tudnod kell, hogy mi akarsz lenni, de valami felé kezdj el haladni, később úgyis változtathatsz rajta, ez az útkeresés lényegében és ez senkinek nem könnyű. Az érettségi azért a legtöbb embernek sikerül, ha belegondolsz, aki egy kicsit is oda teszi magát, legalább egy kettesre meg tudja csinálni, de jobb jegyet sem túl nehéz elérni.

Az érzékenység nem gondolom, hogy alapvetően egy rossz dolog, de próbáld meg a kritikákat helyén kezelni, mert minél inkább kikerülsz a suliból, annál többet fogsz kapni (és a suli se teljesen kritika mentes övezet), azt kell valahogy tudatosítani, hogy az építő jellegű kritika, nem a személyed ellen van, hanem, hogy jobb legyél, amit meg nem gondolsz egyáltalán jogosnak és a körülötted lévők sem, azzal nem kell törődni. Nyugodtan kérdezz, ha bizonytalan vagy, a legtöbb embernek rengeteg kérdése van ebben az időben, ha hülyének néznek ennyitől, nézzenek, de legalább remélhetőleg kapsz rá választ.

Fontos, hogy tanulj, de az egészséged még fontosabb, fontos, hogy ne menjen a tanulás rovására. Egyél normálisan és aludj, próbálj meg egy rutint kialakítani, tudom, hogy nehéz, mert főleg amikor sokat kell tanulnod, szét tud csúszni egy napi rutin, de amennyire tudod, próbáld meg magadat tartani egyhez, főleg már ebben a kis időben, amíg még van suli. Hidd el, hogy nagyon sokat segít, nem tudsz úgy tanulni pl, ha kialvatlan vagy és iszonyat stresszes. Fordíts valamennyi időt arra is, hogy mentálisan rendben legyél. Tanulásban az a nehéz szerintem, hogy megtaláld, hogy tudsz a legjobban, leghatékonyabban tanulni, mert mindenki más. Jó, ha érted pl, amit tanulsz, csinálj rajzokat, ha vizuálisan jobban megmarad vagy írj sokat, olvass, hallgass videókat, csinálj úgy, mintha valakinek elmagyaráznád, ez nagyon egyénfüggő, de sokat fog segíteni, ha megtalálod. Az érettségivel való ijesztgetés teljesen felesleges, ne vedd magadra, ne foglalkozz vele, foglalkozz inkább az érettségi tantárgyaiddal, hidd el, hogy nem olyan nehéz. Az nehéz ügy, ha későn érsz haza, 3 órás az út? Vagy 16:00-ig vagytok bent? Nem tudom, akkor amíg utazol hazafele, vagy iskolában szünetekben, valahogy próbálj meg mindennap a nap folyamán időt szakítani a tanulásra.

Nincs veled semmi baj, csak be vagy feszülve/stresszelve, valószínűleg a suliban is ezt hallod, attól a tanártól és valószínűleg saját magadat is stresszeled.

2023. ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Frontin
2023. ápr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!