Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás vagy pánikroham lenne?

Szorongás vagy pánikroham lenne?

Figyelt kérdés

Mostanàban egyre többször veszem észre, hogy random, (semmilyen látszólagos ok nem kell hozzá) összeszorítom a fogaimat és a nyelvemet a szájpadlásomhoz nyomom. Ezalatt néha olyan érzésem van mintha szűkülne a légutam és néha rámjön hogy alig kapok levegőt.

Ha aktívan elfoglalom magam, akkor abba szokott maradni, de pl tv nézésnél nem.

Lehet, hogy tudat alatt van valami félelmem vagy nem tudom..?!

Ez pánikroham vagy szorongás?



2023. ápr. 16. 00:37
 1/8 anonim ***** válasza:
A kettô összefügg.
2023. ápr. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez szorongás, pánikrohamnak nem nevezném, de nem vagyok orvos.

Mennyire gátol téged a mindennapokban?

Mitől múlik el?

2023. ápr. 16. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Inkább szomatizáció
2023. ápr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2

eléggé gàtol a mindennapokban. nem tudok normálisan koncentrálni semmire olyankor. (passzív dolgokra gondolok, pl mikor irodàn dolgoztam, szàmomra az passziv munka, mert nem tudtam teljesen elmerülni agyban a munkàban. amikor pedig fizikai munkàt vègeztem akkor el tudtam… èrdekes)


van, hogy random elmúlik, de azt vettem észre, hogy leginkább akkor, ha elhagyom a környezetet, ahol előjött. vagy ha valami aktiv tevékenységbe kezdek és fel tud erősödni az arra való koncentrációm. ha valami teljesen el tudja terelni a figyelmem.

2023. ápr. 17. 00:16
 5/8 A kérdező kommentje:

# most utána olvastam, de nem hiszem..

tèny ès való, hogy bèlrendszeri problemaim is vannak azóta, de ezt IBS-nek (irritabilis bél syndroma) mondanàm.

2023. ápr. 17. 00:21
 6/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Sajnos nincs más ötletem mint a pszichológus. Ahogy írták, összefügg a szorongás és a pánikroham.

2023. ápr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mindkettő,de látom mindkettő tetszik!!
2023. ápr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 hát igen, lehet az lesz a vége


#7 tetszik??? ezt hogy érted?

2023. ápr. 17. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!