Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig tart egy pánikroham?

Meddig tart egy pánikroham?

Figyelt kérdés

Üdv egy 2 hónapja a semmiből elkezdett verni a víz, mellkas fájdalom minden bajom volt, elmentem orvoshoz kiderült, h makk egészséges vagyok, volt EKG meg vérvétel, és vizelet minta, meg cukor, ezekből tudva tuti, h nincs szervi elváltozás? Mert akkor felhívom a háziorvost, mert amúgy nem vagyok jobban, szedem a magne B6-ot, de a mellkasi fájdalom tart, meg néha a halálfélelem, és a szorongás de félek, h a szívemmel van a gond, ma is elkapott egy pánik egy 40 percig tartott, azt hittem itt a vég zsibbadás, nyomás meg minden ami rossz, valaki hasonló cipőbe jár, az tudna segíteni?:)


20/F



#halálfélelem #Állandószorngás
2023. ápr. 17. 21:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Meg még annyi, h a pánik így le tud fárasztani? Nagyon elfáradtam, délutánosba dolgozok, de a pánik a buszon kapott el, azóta zsibbadok is kicsit:/
2023. ápr. 17. 21:59
 2/18 anonim válasza:
100%
Nekem mikor meddig tart egy pánikroham. Van, hogy 10 perc néha kevesebb, de van, hogy jóval több is. Változó. A fáradtságot én is érzem utána, de szerintem ez természetes ilyenkor. A zsibbadás az viszont van, hogy akár órákig is tart még, de olyankor már csak a kezem szokott.
2023. ápr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

Az oltás mellékhatása. Lehet szívizom megnagyobbodás vagy szívizomgyulladás. Az EKG ezt nem mutatja ki, sőt a koszorúér elzáródást is csak a terheléses EKG tudja kimutatni.

Lehet valamiféle ritmuszavar is.

Az egyik rokonomnak is ráfogta az orvos, hogy pszichés alapon vannak a tünetei, aztán egyszer csak összeesett a parkban és meghalt. Hirtelen szívmegállást állapítottak meg nála. Pedig időben megkezdték az újraélesztést és a mentő is elég hamar kiért. 21 éves volt.

2023. ápr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen, sokáig tart, nekem van, hogy egyikből esek a másikba és órákig szenvedek. Általában fél óra legalább. És igen, utána akár napokig is fáradt és kimerült vagyok.

Általában sikerül megállítanom, sokat jógázok, tanultam technikákat rá, szerencsére sok van a neten, de még nem mindig sikerül időben cselekednem (szerencsére már nagyon ritkán tör rám, évi 2-3szor, régen akár havi 1szer is volt sajnos).

Ami a leghamarabb segít, az az, hogy felismerem, hangosan kimondom, hogy pánikroham készülődik, nem fog semmi baj történni! Fontos, hogy magadnál legyél, próbálj nem befeszülni, nem megijedni. Írhatsz pániknaplót is, nekem az is segít, neten van fent ingyen letölthető is. Hideg vizes ruhával törölgetheted a nyakad, tarkód, karod. Mély levegőket vegyél hosszan, próbáld feszíteni és elengedni az izmaidat.

Az segít, ha mással törődsz. Ha nem magad miatt aggódsz (hogy beteg vagy e, van e rák, daganat stb) és nem is a híradót nézed, negatív emberekkel veszed magad körül... Rengeteget segít új hobby, új érdeklődési körök, új társaság, új melóhely, életmódváltás.

Ez nem rossz oldal szorongásra: [link]

Van, hogy stresszes időszak utáni nyugodt pillanatban tör rám éppen a roham... Szóval teljesen kiszámíthatatlan. Pszichológus, terápia biztos nem árt, de nekem nincs rá pénzem, sztk-ás meg csak gyógyszert ajánl... Azt meg nem akarok szedni, az meg függőséget okoz.

2023. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok beoltva, és akkor most mitévő legyek??:(
2023. ápr. 17. 22:14
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok oltott, 15-16 éves korom óta vannak pánikrohamaim (több, mint 10 éve). 4-es vagyok.
2023. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Csináltass egy szívultrahangot, terheléses és holter EKG, cardio CT-t.
2023. ápr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Bakker a 3-as rám hozta a frázt:/ valaki nyugtasson le, mert a falnak megyek bazdmeg:(
2023. ápr. 17. 22:17
 9/18 A kérdező kommentje:

Valakii??

A 3-as miről beszél?:)

2023. ápr. 17. 22:46
 10/18 Molyember ***** válasza:
100%

A hármas egy oltásellenes konteós, ne szarj be tőle.

Elég hülyén írtad, kérdőjellel, de ha jól értem, akkor ezeket megcsinálták, és kiderült, hogy semmi bajod. Így mi marad? Nyilván valamilyen szintű pánikbetegség. Ehhez viszont pszichológus kell, sem itt, sem videókkal, sem cikkek olvasásával nem fogod tudni megoldani.

Nem fogsz meghalni, de minden alkalommal azt fogod hinni, ha jön a roham. Vagy megszokod (nem fog menni), vagy függő leszel, vagy elsétálsz egy terapeutához.

2023. ápr. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!