Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha minden este sírok, akkor...

Ha minden este sírok, akkor depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Most már jó ideje minden este sírok sajnos.

2023. ápr. 17. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Nem
2023. ápr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Lenne okod depresszióra?
2023. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lenne sajnos igen. :(
2023. ápr. 17. 23:03
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

A depresszióra nem kell ok úgymond. Lehetnek kiváltó okok, de maga a depresszió egyáltalán nem logikus. A szomorúság lehet egy tünete, de ott van még a többi is. Talán a legfőbb, az a reménytelenség érzése, hogy innen nincs kiút, sehogy sem lehet jobb, tudod, mint a dementorok a hp univerzumban. Aztán ott van az, hogy nincs kedved semmihez sem, ahhoz sem, amit nemrég még imádtál, nem találsz örömöt semmiben sem. Mindent negatív fényben látsz. Nincs energiád semmihez sem, nehezebben megy a tanulás, meg a koncentrálás mint régebben. Többet alszol, nem akarsz felkelni reggel. Ilyesmik. Vannak még lehetséged tünetei, és mindenki máshogy éli meg, szóval elég szubjektív. Még az is változhat hogy ugyan az az ember hogyan éli meg, és tud változni az intenzitása. Nem kellemes, de meg lehet vele tanulni élni.

És nem vagyok orvosszakértő, és ez nem orvosi tanácsadás vagy diagnózis.

2023. ápr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Amiket leírtál, sajnos mind igaz rám.

Magányos vagyok, nincs kedvem semmihez. Vannak egyéb problémáim is, ami miatt napközben is kerülget a sírás. Mindig az estét várom, mert szomorú vagyok. Elveszem mások életkedvét is.

Igaziból egy dolgot sem tudnék mondani, ami örömet okozna. Hétvégén a házimunkán kívül csak fekszek.

Borzasztóan érzem magam lelkileg, ami azt eredményezi, hogy már betegség is alakult ki nálam. Mármint testi.

2023. ápr. 18. 08:51
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Voltam így nem könnyű kijönni belőle gyogyszer nélkül de eü-s voltam tudom mit csinál agyogyszer így nem szedtem nem mentem dokihoz beszélgetés egy idegennel aki hasonlóban volt az sokat segíthet. Ha akarsz ráirhatsz.
2023. ápr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!