Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha iszonyatosan...

Mit tegyek ha iszonyatosan kiakadok mentálisan?

Figyelt kérdés
Általában elájulok vagy elkezdek öklendezni és kihányom a kajám. Szeretnék ezen változtatni, valakinek bármilyen kis praktikája? Pl.:Én a hideg zuhanyt próbáltam de nem segít.

2023. ápr. 22. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Cartman?
2023. ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

"Van bárkinek bármilyen kis praktikája?"


Mégis mire? Ide nem kis praktika kell hanem gyökeresen felfedni az okokat hogy miért vagy egy lelki nyomorék és azt kezelni nem praktikákkal próbálkozni és hülyeségekkel. Stabilizálod magadat hogy ne legyél egy idegroncs és kész, nem fogod kiokádni az ételt mint ahogy a normális emberek sem.

2023. ápr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez már a szorongásnak az a foka, amikor nem elég egy gyakorikérdések poszt. Ha elájulsz vagy hánysz, akkor mindenképp el kellene menned pszichológushoz. Lehet, hogy pszichiáter is kellesz vagy gyógyszer. Terápián kellene feltárni az okokat, hogy min szorongsz és szakember tud neked segíteni, hogy ezt hogyan oldd fel és kezeld. Ha anyagilag nem is engedheted meg, hogy privát terápiára járj, a házi orvosodtól kérj beutalót, és TB alapon is jár 10 ingyenes alkalom a szakrendelőben, én úgy tudom. Az is sokat segíthet legalább abban, hogy merre indulj el.


Sok sikert és kitartást kívánok!

2023. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

A hányás részét átérzem. Mikor apukám kórházba került, később pedig elment, én akkor voltam nagyon magam alatt. Folyamatos gyomorideg, öklendezés, müzlin és vizen éltem hetekig. Nekem is csak az segített, mikor elmentem pszichológushoz. Már egy alkalom is meg tudja nyugtatni az embert. A tudat, hogy talán most már jó kezekben vagy, van, aki segít neked, már az is nagyon hasznos tud lenni.


Ha meg ájulás is van a dologban, azt nem kéne fél vállról venned. Akár komolyan meg is sérülhetsz, ha rosszul esel... Mindenképp keress egy pszichológust, ne félj megtenni ezt a lépést!

2023. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#2 közlöm, hogy járok pszichiáterhez, középfokú depresszióm van és három fajta gyógyszert is szedek de nem tudnak velem mit kezdeni. Már háromszor jártam meg a pszichiátriát és én tudom, hogy a kis praktikák segítenének. Ne fogalmazz ennyire kegyetlenül mert így nem csodálkozom, hogy két perc alatt válaszoltál, barátok nélkül nem nehéz osztani az észt anonim felhasználóval.
2023. ápr. 22. 21:15
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Először is el kellene menned egy kivizsgálásra. Nem ártana házi orvosnak jelezni, hogy gyomorpanaszaid vannak, meg ájulgatsz is. Ha elvégeztek minden vizsgálatot, és azt mondják, hogy nem találtak semmit, akkor valószínűleg tényleg pszichés lesz. Akkor viszont irány a terápia. Szedd rendbe magad!
2023. ápr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik gyógyszered rossz szólj az orvosodnak.
2023. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tényleg, hogy a gyomrodnak nem tetszik valami? Fertőzés, vagy valamilyen érzékenység, esetleg a gyógyszer miatt is rosszabb a gyomrod, no meg az ájulás... hátha nem szívódik fel a táplálék rendesen és az is gond. Persze attól még a mentális betegség is lehet hangsúlyos és a kétféle probléma egymást erősíti és mindkettőt csökkenteni kell, hogy jobban legyél. Vizsgáltak rendesen fizikailag? Vagy csak nem találtak semmi olyasmit?
2023. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

"Ne fogalmazz ennyire kegyetlenül mert így nem csodálkozom, hogy két perc alatt válaszoltál, barátok nélkül nem nehéz osztani az észt anonim felhasználóval"


Én kutatóorvosként praktizálok és én a kutatásra valamint a gyógyításra nem szakmaként hanem hivatásként tekintek ezért vagyok tagja több fórumnak és saját blogot is vezetek hogy minél több embernek tudjak segíteni a több mint 20 éves szakmai tapasztalatom megosztásával. Azt a téves következtetést nem tudom miből vontad le, hogy nincsenek barátaim de valami hiba csúszhatott a logikai levezetésben ugyanis elég széleskörű a baráti köröm mind szakmailag mind egyéb területekről.


Továbbá a hozzászólásomat segítő szándékkal fűztem hozzá, mint minden egyéb topic alá, de ha te arra esküdsz hogy "kis praktikákkal" fogod kezelni az egyébként súlyos mentális betegség következtében kialakuló panaszaidat hát legyen. Azért konstruktív jelleggel megjegyzem hogy ha mégis hosszabb ideig semmi jelentős változást nem érzékelsz akkor érdemes elgondolkozni a "kisebb praktikák" alkalmazása helyett azon, hogy gyökeresen kezeled a problémádat.

2023. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha háromféle gyógyszert szedsz amik teljesen hatástalanok akkor az ilyen apróbb praktikák annyit fognak érni mint halottnak a csók. A kolléga jól írta valóban a kiváltó okokat kell megkeresni és a lelki sebeket begyógyítani nem felületesen kezelni
2023. ápr. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!