Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minek hívja azt a viselkedést...

Minek hívja azt a viselkedést a pszichológia, amikor egy ember az alábbiakban részletezettek szerint viselkedik?

Figyelt kérdés

Egy olyan típusú emberről van szó, aki ha baráti beszélgetésben feljön, hogy az ismerősének ez és az a baja, akkor ő egyből rávágja, hogy na de neki ám...!


Vagy az ismerőse újságolja, hogy valószínű xyz orvoshoz kell majd mennie, mert sajnos valami problémát érez magán, akkor ez a személy egyből rávágja, hogy: "hát nekem is kéne, mert már évek óta nem tudtam menni!"


Továbbá másoktól vár el sok mindent, és alapnak tartja, hogy ha a másik (pl. családtag) megenged magának egy új cipőt, akkor neki is kell valami, természetesen ajándékba, mert ő már nem tud dolgozni, így megvenni magának.


Ha egy beszélgetésben nem résztvevőről kiderül, hogy vett magának valamit, vagy megy valahova, akkor egyből el kezd fikázódni, hogy miért arra költi a pénzét az az egyén, és hogy különben is ő tudná jobban is elkölteni.


Nem tudom ennél jobban leírni, így talán nem is tűnik vészesnek, de évek alatt nagyon durván sok tud lenni ilyen "kis" esetekből, és egy idő után feltűnő, hogy nem egy konkrét ember ellen irányul, nem egy adott időperiódusban jön elő, hanem mindig, mindenki ellen (azokkal szemben is, akik egyébként pozitívan állnak a személyéhez, tehát nem ellenségesek vele).


2023. ápr. 24. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A leírt viselkedési minták arra utalnak, hogy az említett személynek lehet valamilyen belső elégedetlensége vagy hiányérzete. Gyakran előfordul, hogy az ilyen viselkedés mögött alacsony önértékelés, irigység, féltékenység vagy akár depresszió áll. Az ilyen típusú emberek gyakran mások kudarcában, problémáiban találnak vigaszt, hogy enyhítsék a saját érzelmi fájdalmukat.


Az is lehet, hogy az említett személyt valamilyen trauma érte a múltban, és ennek következtében nehéz neki elfogadni mások boldogságát vagy sikereit, mert saját maga is szenvedett valamilyen érzelmi vagy anyagi veszteséget.


Az ilyen viselkedési minták azonban nem csak az adott személyt, hanem az őt körülvevő kapcsolatokat is megterhelhetik. Ha úgy érzed, hogy az ilyen viselkedés zavaró, vagy nehéz vele együtt élni, akkor érdemes lenne beszélni erről az illetővel. Érdemes megemlíteni, hogy a negatív viselkedési mintái zavaróak és megbántják másokat, és megpróbálni segíteni neki, hogy jobban megérthesse és kezelje az érzelmeit.

2023. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

mintha az ex-emrol beszelnel, a gyerekem apjarol.


en csak egy tipikus narcisztikus egyke gyereknek hivom. egesz eleteben korulotte forgot a vilag, anyuci meg 40 evesen is kitorli a segg*t ha baj van.

2023. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Énközpontú ember. Mindennek róla kell(ene) szólni, tessék őt észre venni. Fontosnak akarja érezni magát, hozzá képest minden bagatell. Ne szólj érte, annál idegesítőbb lesz, mert még meg is sértődik. Bezzeg Juliska, én, én, én. /Bár én nem bírnám ki, szólnék neki, hogy irritáló az állandó szereplési kényszere, nincs hozzá agyam./
2023. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!