Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikroham volt? Vagy csak...

Ez pánikroham volt? Vagy csak sima szorongás.

Figyelt kérdés

Alapjáraton szorongásos vagyok, húzódott egy gyengébb időszakom január óta, de egy hónapja meghalt valakim, és azóta furcsán érzem magam. A halállal kapcsolatban. Ma pedig egyszerűen jött a gondolat, hogy meghalok, mindenki meghal, és az egésznek semmi értelme, mert sosincs oka, csak megtörténik. Nem az marad itt, akinek van még dolga a földön, és tehetséges, fiatal emberek is meghalnak random dolgokban. Nincs semmi oka, és ez így belém vágott, és elkezdtem szédülni, kapkodni a levegőt, sírni. Már abbamaradt, de gyengének érzem magam, és mintha semmi erő nem lenne bennem. Még érzem a szédülést, és mintha "nem lennék a testemben".

Azért kérdezem, hogy pánikroham-e, mert a pánikrohamot sokkal durvábban írják le mindenhol, és nem tudom, akkor ezt minek nevezzem.



2023. ápr. 25. 08:56
 1/3 Amnna válasza:
Szia! A pánikroham mindenkinek más. Van akinek durvább van akinek kevésbé az. A lényeg hogy van egy alaptalan félelmei ami hirtelen rádtör és elkezdesz pánikolni. A tested olyan kémiai anyagokat termel amik a menekülésre késztetnek. Nem ártana felkeresni vele egy pszichológust, pánikroham létrejöhet elfojtott traumák vagy bármi más miatt is.
2023. ápr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ilyen deprimált hangulat mindenkire rátör időnként, nem kell hozzá se szorongás, se pánikroham. Egy hozzátartozó, vagy közeli ismerős halála gyomorba rúgásként éri az embert, és hirtelen ráébred saját sebezhetőségére is.
2023. ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az élet a születéstől a haláligvtörténij.

Ezt kell értelmes tartalommal megtölteni.

nov. 17. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!