Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus hogyan tud...

Pszichológus hogyan tud segíteni önbizalom (és emiatti stressz) növelésében?

Figyelt kérdés

Már voltam nála kb 6 alkalommal, de nem érzem a javulást.

Majd megkérdezem őt is erről, de érdekel, másoknál hogy volt.

Nektek hogy sikerült (szakemberrel, vagy nélküle) növelni az önbizalmatokat, kevésbé foglalkozni más emberek véleményével?



2023. ápr. 25. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nem sikerült. De szerintemnem volt valamijó apszichológusom.
2023. ápr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Elmentem 6 évre Hollandiába dolgozni, kuporgattam, ahogy csak lehetett, majd mikor hazajöttem, az összerakott pénzemből készpénzre vásároltam egy kertes házat és egy új autót. Se a ház nem volt nagyon divatos (semmi skandináv minimáldizájnos nappali vagy üvegfalú, jacuzzival súlyosbított fürdőszoba), se az autó (az egyik legolcsóbb új autó, amit akkoriban kapni lehetett), de mivel végre megvolt az egzisztenciám, az önbizalmam is megjött. Könnyebb úgy lesz*rni más ember véleményét, hogy vele ellentétben nem nyögöd évtizedekig a hiteledet, nem albérletből albérletbe költözöl és mivel kész vagy anyagilag, megengedheted magadnak, hogy olyan munkát válassz, ami kényelmes, még ha nem is fizet nagyon jól.
2023. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem az ő dolga helyreállítani az önbizalmad. Senki nem oldja meg helyetted a problémáid. Az ő dolga abban segíteni, hogy felismerd és rájöjj, MIÉRT van mindez, mi az oka, és te azt szépen megold. Nem az a dolga helyetted megmondjon bármit is, hanem hogy segítsen belátni a dolgokat. Ha te magad nem dolgozol saját magadon csak tőle várod hat alkalom után hogy visszaadja az önbizalmad, akkor még egy kicsit érned kellene. A stresszt meg minden szart csak te tudod kezelni. 10 éve járok pszichológushoz. Nem vagyok még rendben, de sokat dolgozom magamon.
2023. ápr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Én ott hagytam 5 alkalom után az előző pszichológusomat és a mostani már 2 után segített, teljesen más, jobb szakember. Ha nincs előrelépés, lehet, hogy neked is váltanod kellene.
2023. ápr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a kerdeseivel segitett. Azokkal olyan tukrot tartott nekem, hogy maskepp kezdtem magamra nezni.

Mindig is hajlamos voltam a sikereimet lekicsinyleni. Amikor eloleptettek es vezetoi poziciora kertek fel, akkor is azt mondtam, hogy azert en, mert nem volt mas. A pszichologus leallitott, es kerte, hogy kezdjem el sorolni, ki johetett volna meg szoba, es miert nem ot kertek fel. Akkor lattam meg, hogy igen, nekem vannak olyan skilljeim, amik masnak nincsenek erre a pozira.

Ez csak egy apro pelda, es amikor nagyon sok ilyen van (harom ev alatt szepen osszegyulik), akkor maskepp nezel magadra, vagy legalabb eszkozt kapsz arra, hogy megallj es magadtol kerdezd meg ezeket :)

Ehhez ido kell. En a 2. alkalom elejen tudtam, hogy jo helyen vagyok. Nem azert, mert 1 alkalom utan mar nott az onbizalmam, hanem azert, mert olyat levagott rolam az elso beszamolombol, amire nem is utaltam, de nagyon igaz ram. A mai napig nem tudom, hogy rakta azt ossze a panaszaradatmbol :)

2023. ápr. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Igen kérdésekkel segít.


Azért ez a szakmája egy jó pszichológusnak mert pontosan tudja és érzi az ember belső világát, érti és látja az összefüggéseket. Jó emberismerők.


De a problémát valóban nem ő oldja meg. Nem neki kell rajta dolgozni, hogy visszaszerezd az önbizalmad. Segíthet látni az értékeid és megérteni a mögöttes tartalmakat, de ha nem dolgozol te magad a problémákon és te magad nem látod be mi a helyzet, akkor tökmindegy ő mit mond. Csakis te szerezheted vissza az önbizalmad, önbecsülésed és küzdheted le a stresszt. Csak és kizárólag rajtad múlik...

2023. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2023. ápr. 29. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!