Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor számítok gyógyszer...

Mikor számítok gyógyszer függőnek?

Figyelt kérdés

Néha néha veszek be Frontint, de figyelek rá, hogy nehogy függőség alakuljon ki. Tudom, nem jó dolog és álljak le vele... Először úgy álltam hozzá, hogy csak akkor veszek be, ha nagyon muszáj, ha ez a "kisebbik rossz". Azóta azért volt olyan, hogy úgy is vettem be, hogy nem lett volna muszáj, de ettől eltekintve nem hiszem, hogy függenék tőle. Van hogy 1-2 hétig nem is veszek be.

Szerintetek mikor számít valaki függőnek?



2023. ápr. 28. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván letezik a testi fuggőség és a pszichés. Szerencsére ezekszerint testileg nem vagy fuggő, pszichésen viszont már valamennyire igen, de úgy látszik, hogy azért van önkontrollod.
2023. ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai függőség akkor van, ha pár nap kihagyás után elvonási tünetek jelentkeznek. Pszichikai függőség meg akkor ha sóvárogsz utána. Ha 1-2 hétig jól elvagy nélküle, és nincs semmi bajod, akkor nem vagy függő. Ám ezzel vigyázni kell, mert könnyű belecsúszni.
2023. ápr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!