Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire lehetek mentális...

Mennyire lehetek mentális beteg, ha kellemetlenül és feszélyezve érezném magam bármilyen hasonló szűk körű baráti összejövetelnél?

Figyelt kérdés

Most ezt a random képet találtam a neten prezentálás céljából:

[link]


Soha nem volt baráti társaságom. Sosem vettem részt ilyen összeülős összejöveteleken. Eleve magányosan szeretek lenni és idő után előtörne belőlem vagy a szorongás, vagy a nyugtalanságból fakadó érzelmi kitörés (nem bírnám huzamosabb ideig másnak a búráját nézni) vagy a dögunalom érzete (semmi kedvem nincs semmilyen közös programhoz és nem éri el az ingerküszöböm az ilyen szociális összejövetel).


Nem tudom mennyire normális ez amit életet most élek (magányos antiszoc farkas) miközben nincs hiányérzetem, de anyámék szerint 30 évesen ez nem normális.



2023. ápr. 29. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló vagyok, de néha voltam ilyen összejövetelen. Hamar szó szerint ég az arcom, mintha lángolna. Látszólag tudok lazán viccelődni de közben izgulok, hogy ne toljam túl, de ne is legyek unalmas. Stresszelek leginkább. De még mindig százszor inkább ez mint egy diszkó.

Sok múlik a társaságon is. Van ahol könnyebb őszintén feloldódni. De nem kötelező. Nekem néha hiányzik egy ideális barátság, de olyan vagy nem létezik vagy én nem vagyok alkalmas rá. Viszont ha neked nem hiányzik minek foglalkozol ezzel? Éld az életed ahogy neked jó. Anyukádék véleménye felnőttként már nem kéne elbizonytalanítson ha biztosan tudod hogy neked így a jó. Hiába akarnak jót ha neked nem az a jó ami nekik vagy az átlagnak.

2023. ápr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Viszont ha neked nem hiányzik minek foglalkozol ezzel?"


Mert közvetetten hatással van a szociális izolációm a mindenkori munkahelyi kollektívámra.

Mindenhol extrovertált csapatjátékost akarnak, akinek van közösségi élete, barátai/párja. Ezeket pedig egyiket se tudom felmutatni.

Munkahelyen mindig vannak trécselgetős kávészünetek és nem tudok adoptálódni ilyen extrovertált közegbe ilyen személyiséggel.

A számomra alkalmas magányos munkakört pedig még nem sikerült megtalálni sajnos.

2023. ápr. 29. 22:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy olyan munkahelyen, ahol munka is folyik, kb. 20-30p munkaközi szünet van egy műszakban, amikor elmehetsz wc-re, ehetsz, kávézhatsz és trécselhetsz a munkatársakkal. Ezt a fél órát kell megtanulni eltölteni, ami elég gyorsan megvan, talán te is túl vagy rajta. Munkán kívül meg nem kötelező a részvétel semmin. A képen egy családi ebéd/vacsora látható a karácsonyfából ítélve, ilyet munkatársakkal nem kell csinálnod.
2023. ápr. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak introvertált típusú emberek, akiknek alapvetően több magányosan eltöltött idő kell, hogy feltöltsék a mentális raktáraikat. Őket a nagy társaság, zajos rendezvények lefárasztják. De nem jelenti azt, hogy ne lennének barátai, csak inkább kevesebb és mélyebb kapcsolatokat építenek ki. Szeretik a magányos, elvonult tevékenységeket.

Viszont, ha valaki szorong társaságban és egy barátja sincs valamint már a munkahelyi kapcsolataira is kihat az izolációja, ott fennáll a szociális fóbia lehetősége. Ez már a mentális zavarok témakörébe tartozik, nyilván vannak fokozatai. Ha úgy érzed, hogy ez érvényes lehet rád is, akkor érdemes szakember segítségét keresni, hogy kiderüljön, mi lehet az ok, illetve, hogy fejlesszétek a szociális képességidet.

2023. máj. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!