Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szorongok ennyire...

Miért szorongok ennyire látszólag ok nélkül?

Figyelt kérdés
Egy ideje észrevettem magamon, hogy sokszor olyan tüneteket produkálok, mint aki élete legfontosabb vizsgája előtt áll: zihálok, a szívem majd kiugrik a helyéről, hányingerem van, emellett érzem magamon hogy nagyon-nagyon stresszelek, ideges vagyok. Pedig közben teljesen nyugodt vagyok, vagyis hát annak kellene lennem, pl az ágyamban fekszem és zenét hallgatok, vagy a kedvenc (nem agresszív) játékommal játszok. Sokszor vannak intruzív gondolataim is (nem tudom ez hogy van magyarul pontosan, bocsánat), vagyis hogy valami számomra kínos vagy kellemetlen mondat vagy kép "beragad" és nem tudok másra gondolni. Mi okozhatja ezt? Mi bajom van?

2023. ápr. 30. 23:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Stresszes vagy. Gondold át, mitől, ne fedd el saját magad elől, és próbáld meg megoldani, pl mondjuk vizsgakészülésre több időt szánni. Tanulj, akár még a youtube-ról is stresszoldó technikákat, relaxációt, ügyelj az időbeosztásodra, az alvásodra, tartózkodj a káros szenvedélyektől, járj kirándulni, legyenek rokoni-baráti kapcsolataid, a problémáidat beszéld meg, adj magadnak időt szórakozásra. Ha ez nem elég, akkor pszichológus.
2023. máj. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Stresszes vagy és pánikrohamjaid vannak. (nekem szintén és még RENGETEG embernek, nehaogy azt hidd egyedül vagy ezzel!.) Nincs semmi baj. Meg kell tanulni ezt kezelni, irányítani és legyőzni. A pánikrohamról érdemes tudni, hogy az esetek nagy többségében akkor jön, mikor nyugodt vagy, akkor van rá ideje. Nem lehetetlen egyedül kezelni, de nekem pszichológus nélkül nem ment volna. Szerintem te is fordulj pszichológushoz, ő tud segíteni, mielőtt rosszabb lesz, mert igen, könnyen elfajulhat (tapasztalat).

Olyan ember nincs szerintem, aki nem szokott kattogni valamin, néha túlgondolok dolgokat én is, ezen főleg ne aggódj. Ezzel is csak bevonzod a pánikrohamot.


A #2 válaszoló nagyon jókat javasolt, érdemes lehet betartani mielőtt szakemberhez mész, de ha már úgy érzed egész súlyos, inkább menj el, mert rosszabb lesz.

2023. máj. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!