Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriára mehetek beutaló...

Pszichiátriára mehetek beutaló nélkül is?

Figyelt kérdés
Ma próbáltam időpontot foglalni egy pszichiáterhez, sikerült is viszont 3 hét múlvára kaptam csak. ADHD-s vagyok valószínű (egyelőre nincs hivatalosan diagnosztizálni mert csak a semmelweis adhd ambulancián van rá lehetőség és másfél éves várólistán vagyok). Mindegy ez nem nagy probléma viszont egy fél éve súlyos depresszióm van, próbálok tenni ellene. Sportolni, szocializálodni, egészségesebben élni de sajnos nem tűnik el. És mostanában eljutottam az öngyilkos gondolatokhoz. Szóval antidepresszánsokat szeretnék feliratni magamnak, de úgy érzem nem tudok várni 3 hetet. Szóval van budapesten olyan pszichiátria ahova besétálok időpont, beutaló nélkül és fogadnak? Előre is köszönöm a válaszokat!

2023. máj. 2. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem itt kérdezd meg:

[link]

2023. máj. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs személyes tapasztalatom ilyenről, mert én egyből magánba mentem el. Ott is 1 hónap volt a várólista. Viszont utána elkezdtem egy terápiát amit csak a kórházban végezhetnek ezért a dokim beszélt a főorvossal, hogy vegyen át ennek a terápiának az időtartamára és kb 2 hét alatt bent voltam. De ez mondjuk full más már mint egy pszichoterápia.


Viszont egyik ismerősömnek durva pánikrohamja volt és mentővel bevitték a kórházba. Ott lenyugtatták hazaküldték majd adtak egy beutalót neki kb 6-7 hónapra rá.

Szóval, ha nem vagy ön és/vagy közveszélyes akkor szerintem mindenképp várólistára kerülsz. Ha meg az vagy akkor befektetnek egyből.

2023. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Magánba ha jól tudom nem kell, viszont általában baromi hosszú a várólista. Nem csak odasétálsz és befekszel.

Egyéb esetben kell beutaló, háziorvosodtól kérj segítséget, hátha tud valami gyorsabb opciót.

2023. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Semmelweis sürgősségi pszichiátria Bajza utca 6.

Azonnal fogadnak, ameddig a gondozó nem fogad

2023. máj. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!