Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszans es alkohol-...

Antidepresszans es alkohol- mi a megoldas?

Figyelt kérdés

Edesapamnak kb 15 evevolt egy nagyon sulyos depresszios epizodja, amire akkor komoly mennyisegben kapott antidepresszansokat es nyugtatokat. Ezzel sikerult visszahozni normalisba, egesz mostanaig jol volt, bar a gyogyszereket csokkentett mennyisegben ma is szedi.


Es ezzel van a hond, nemreg raszokott, hog, elkezdett inni mellejuk. Nem sokat, de egy egy pohar bor is teljesen kiuti, a gyogyszerekkel kombinalodva olyan mintha tok reszeg lenne. Mi a fenet lehet ezzel kezdeni? Nem ismeri fel a problemat, allutasa szerint nem iszik sokat - ez igaz is, de megis... 75 eves, teljesen jo egeszsegi allapotban, anyagi problemai nincsenek, klassz csaladja van, nem ertem mit kompenzal ezzel. Valami otlet?


2023. máj. 2. 21:54
 1/2 Szabó.Jani ***** válasza:

Szia! Szóljál a szakorvosának, ha lehet! Ha az titoktartásra stb hivatkozik,akkor legalább a háziorvosnak!

Az, h édesapad nem ismeti fel a problémát, az teljesen szokásos, a nejem is ilyen.

Mire 1,5hónap után elment a pszichiáteréhez, olyan rosszul volt, h a szakorvos napi 3x1mg rivottilt írt fel neki egész napos ágybanfekves mellett. (Addig mindenki hibas volt az állapotáért: a húgom, a szüleim, a kollégiái - csak ő nem)

Egy idő után rá lehet venni szerintem az édesapádat is, h menjen el orvoshoz, csak sok türelem kell hozzá. Plusz hátha a dokinak is lesz ötlete.

Sok sikert és kitartást!

Kerlek majd írd meg (akár priviben) h hogy alakult a dolog.

2023. máj. 3. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én csak azt látom, hogy a magyarok alkoholisták. Nekem szerencsém van, nő vagyok, idós vagyok, és soha nem tudtam alkoholos italt inni, mert rögtön kihánytam.Ugy látom, Mo-on ez alap probléma, csak nem értem, ahol élek, Italiában, olcsó az ital, és nem látok alkoholistákat. Kötelező fő étkezéshez 1pohár könnyű bor, semmi több.
2023. máj. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!