Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki segítsen, mit tegyek?

Valaki segítsen, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pánikroham kapott el.

2023. máj. 4. 22:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Életem első pánikrohamát épp most élem át és elképesztően brutálisan rossz érzés, még soha nem éreztem ilyen fájdalmat! Mi tud segíteni ilyenkor?😭 Valakivel volt már hasonló?
2023. máj. 4. 22:24
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Semmi baj....mid fáj? Írj valamit!

Tudatosítsd magadban,hogy a pánikroham nem okozhat neked károsodást. Csak becsap. Nem lesz semmi baj. Próbálj megnyugodni

2023. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

[link]


Neki nagyon jó meditációi vannak. Lépj be a videókhoz,válassz.

2023. máj. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja,1x nem elég meghallgatni. 3-4 a minimum egymás után.
2023. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Fizikai fájdalmat érzel,vagy lelkit?
2023. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm amiket írtatok! Lelki fájdalmat érzek elsősorban.. úgy érzem napok óta hogy depressziós lehetek vagy már az is vagyok csak nem tudhatom. Ezzel együtt sokminden félelmem előjött már. Hogy nem jól élem az életemet, hogy nincs is értelme, de igazából eddig olyan nagyon rosszul sose voltam hogy komolyan azt higgyem depressziós vagyok. Azzal nyugtatgattam magam hogy sokszor azért tudok én nagyon is jól elleni, boldog lenni.. De ma este ahogy hazajöttem melóból hirtelen egyik pillanatról a másikra elképesztően erős lelki gyötrődés aminek már nagyon erős fizikai tünete is lettek. Épp enni készültem valamit de ez miatt nem ment már az sem, csak az ágyban feküdni bírtam hirtelen annyira fájt és remegtem csak. Kb. egy fél órával később valamivel jobb lett akkor vettem annyi erőt magamon hogy felkeljek és igyak legalább vizet, de hát most se érzem magamat valami jól.. a félelem továbbra is bennem van, lelki fájdalom is mintha depressziós volnék
2023. máj. 5. 00:11
 7/15 A kérdező kommentje:
És úgy érzem minden negatív gondolat újra kiválthatja ezt, fokozza a stresszt, a rossz érzést.. Nem tudom eldönteni pl. hogy depressziós lettem és az váltotta ki ezt a pánikrohamomat, vagy pedig ez a pánikrohamom és a szembedülés azzal hogy pánikbeteg vagyok.. ez fog depresszióssá tenni
2023. máj. 5. 00:14
 8/15 anonim ***** válasza:
1 pánikrohamtól még nem vagy pánikbeteg. Haladéktalanul fordulj klinikai szakpszichológushoz, tökéletesen tisztában vagy vele, hogy arra van szükséged. Egyedül élsz? Hány éves vagy?
2023. máj. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem ez a kezdődő depresszió is biztos nálam, vagy már nem is kezdődő.. már lehet az vagyok ki tudja mióta, csak nyugtatgattam magam azzal hogy nem. De a pánikroham az rosszabb mindentől higgyétek el, nem hiszem el hogy ilyen borzasztó érzés létezik, de amikor elkapott rákerestem és akkor találtam róla anyagot bőven a neten hogy mennyi ember él át ilyesmit, és össze sem lehet téveszteni semmivel ezt. Sok embernél valami fóbia váltja ki, pl. ha egy liftben korábban bent ragadt és amiatt kapta el, de lehet sokminden.. nálam nem ilyesmi, hanem az ilyen gondolatok állandóan jártak az agyamban, hogy lehet egy idő után depressziós leszek és tényleg màr semmitől nem leszek boldog soha, semmi örömöt nem fogok érezni már.. és ez adott egy nagyon rossz érzést, amit ma próbáltam elnyomni magamban, egész nap nem gondolni rájuk, de aztán így nap végén hirtelen mintha egy évnyi elnyomott rossz érzés, fájdalom, kétségbeesés.. minden így kiömlött volna rám.
2023. máj. 5. 00:29
 10/15 A kérdező kommentje:

#8

Egyedül élek és 28 éves vagyok.

Nem, az a baj hogy nem voltam eddig tisztában, mert sose foglalkoztam vele kellőképpen, mert mondom mindig elhitettem magammal hogy nem vagyok depressziós.. mindenkinek lehet néha rossz kedve, vagy érezheti néha értelmetlennek az életet.. de ez a pánikroham ez az egészet most megváltoztatta bennem. Innentől szerintem napokig csak erről fogok olvasni. Klinikai szakpszichológushoz? Hol találok olyat? Budapesten élek de nincs itt bejelentett lakcímem, ez mennyire hátráltathat ebben? Ha fizetni kell érte, nem érdekel, mert az életem múlik rajta úgy érzem. Persze ne legyenek kezdésnek százezrek sajnos azért annyira nem állok jól. De valaki hozzon ki ebből mielőtt megőrülök egyszer.

2023. máj. 5. 00:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!