Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a kisgyermekkori szexuális...

Mik a kisgyermekkori szexuális bántalmazás jelei felnőttkorban?

Figyelt kérdés
Milyen hatással van a felnőttkori szülő-gyerek kapcsolatra (ha a szülő a bántalmazó)
2023. máj. 5. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem undorodik meg az érintéstől és a szextől, akkor felnőtt korában gyakorolhatja, de a trauma mindig benne marad, azt külön dolgozza fel. Ha meg undorodik tőle, akkor egyértelmű. Minden esetben fel kell dolgozni egyedül vagy szakemberrel.
2023. máj. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi a feldolgozás tulajdonképpen? Elfogadod hogy megtörtént, de nem ez határozza meg a jövőbeli tapasztalataidat, legalábbis remélhetőleg.
2023. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És az undorodás már mindenképp jel?

Csak mert van egy kis autisztikus hajlamom, nincs kivizsgálva, de azzal kapcsolatban mindenképp elmegyek majd, mert nagyon sok jel arra hajaz, hogy a skálán vagyok.

Nem lehet, hogy az undorodás onnan jön?

2023. máj. 5. 08:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül az undorodás. Hallottam olyan eseteket, amikor éppen ellenkezőleg, promiszkuissá vált az, akit gyerekkorban molesztáltak, mert azt szokta meg, hogy ez a szeretet kifejeződése. A prostituáltak között is nagyon sokat megerőszakolnak gyerekként. SZerintem a szexualitással kapcsolatos elhajlásoknak bármilyen téren lehet oka gyerekkori szexuális bántalmazás.
2023. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy mindenképpen jel, ez nem egzakt. Sokkal összetettebb ilyesmiket meghatározni, csak ez is lehet egy jel többet között. A szakember majd feltárja neked. Egyébként meg egy csomó sima aszexuális ember is undorodik a szextől, aztán mégse történt vele semmi.
2023. máj. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ezek a jelei:

nem mentem férjhez, nem éltem nemi életet, nem voltak párkapcsolataim, de leszbi sem lettem. Suliban is már leráztam az udvarlókat.

2023. szept. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!