Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek ez ellen? Hogyan...

Mit tehetek ez ellen? Hogyan tudom magamban elrendezni?

Figyelt kérdés

Már pár hónapja tart, hogy néha (többnyire hétvégente) este nem tudok elaludni. Olyan érzés, mintha izgulnék, közben szorít a torkom és hányingerem van. Általában egész éjjel fenn vagyok, próbálok elaludni, de nem megy. Hajnalban alszom el esetleg, de akkor már a fáradtságtól.

Tudom, hogy ez nem jó, hiszen tönkretesz testileg és lelkileg is.

Egyébként 10.osztályos vagyok egy erős suliban, szóval valószínűleg az iskola miatt van ez.

Nagyon megköszönném, ha segítenétek.

Beszólásokat nem kérek :)



2023. máj. 7. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Idegesség okozhatja, illetve stressz az iskola miatt. Szedjél B vitamin komplexumot abból is az erősebbiket (forte). Gyógyszertárban kapható. Erősiti az idegeidet! 2 hét után érezni fogod, hogy jobban érzed magadat.
2023. máj. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. máj. 8. 00:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Stressz az iskolától.

Sportolj (kardiós sport úszás futás auerobik),

Írd ki magadból a fusztrációt egy naplóba (kézzel, papíra, tollal, majd tépd össze. Írj tabuk nélkül, csak akkor működik).

2023. máj. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2023. máj. 8. 14:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem néha segít nem alváskor, hogy kicsit írok. Leírok érzéseket, feladatokat, és ettől megnyugszom.


Jó lenne tudni, hogy ilyen kor mi jár a fejedben, ami nem hagy aludni.

50f

2023. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!