Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongásból ki...

Szociális szorongásból ki lehet gyógyulni valahogy?

Figyelt kérdés
Hiába szedek antidepresszánst, hiába próbálom csinálni amit kell, ugyanúgy rosszul vagyok ha beszélnem kell valakivel, rossz érzésem van egész nap. Gyomorideg, izzadás, pulzusom magas. Hiába nem kerülöm el a dolgokat nem lesz jobb. Nem látok már kiutat csak az öngyilkosságot akkor legalább nem szenvedek tovább. Ez az egész olyan erős lelki szenvedést okoz, hogy nem bírom már.

2023. máj. 9. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Mondtad az orvosnak? Nem. Semmi garancia nincs, hogy az első gyógyszer betalál. Szorongásra ráadásul nem antidepresszáns kell, hanem szorongásoldó, de legfőképpen pszichoterápia. Haladéktalanul keress klinikai szakpszichológust/pszichoterapeutát.
2023. máj. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez már a 2. gyógyszer.

Írt fel nyugtatót is de az csak addig a pár óráig jó amíg tart a hatása, függőséget okoz, ennyi erővel lehetnék alkoholista is csak gondoltam hátha sikerül kijönni ebből, ezért a nyugtatót csak ritkán szedem. A pszichológus aki tb-s meg napok óta próbálom hívni nem veszi fel a telefont. Próbálok segítséget keresni de nincsen nem tudom hova forduljak még vagy ennyi volt számomra.

2023. máj. 9. 11:59
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

Magánra nincs kereted?

Az orvosnak mondd, hogy továbbra sem látod a kiutat. Legyél nagyon konkrét, mert akkor vesz komolyan. Ennél az állapotodnál a gyógyszerfüggőség is jobb, senkit nem azért nyugtatóznak, mert anélkül is menne. Aztán ha majd helyrejössz, akkor lassan abba lehet hagyni, mert már nem lesz szükség rá. Addig, amíg anélkül nem tudod szorongásmentesen vinni az életedet, addig kell.

2023. máj. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Semmi pénzem nincs ha meg lesz is nem nagyon fog maradni belőle.

Így soha nem leszek sikeres az életben bármit is teszek, már az is csoda ha kapok valami munkát, ilyen ember szinte sehova se kell.

Előző munkahelyre is gyomorideggel mentem be, most meg a gondolataimat se tudom össze szedni rendesen az állásinterjún. Akkor marad a nyugtató bár még annak a hatása alatt is tudok szorongani csak nem olyan intenzíven.

2023. máj. 9. 12:55
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Legalább önsegítő könyveket olvass és amúgy silány motivációs videókat nézz, hogy amíg pszichológushoz jutsz, lebeszéld magadat ezekről az önsorsrontó, önbecsmérlő hamis gondolatokról. Nézz utána a sémáknak. Barátaid nincsenek?
2023. máj. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi, utána nézek.

Nincsenek sajnos, pedig jó lenne ha lenne kivel beszélgetni néha. De sajnos nem merek ismerkedni se.

2023. máj. 9. 15:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen közösség van körülötted? Család? Nem dolgozol? A barátkozásban nem kell rögtön elmélyülni, csak felületes csevejváltásokkal kezdeni. Nincs veszélye. Senki nem néz hülyének, mert senkinek nem jut eszébe, hogy annak kéne néznie.

Olvasd el Almási Kitti Bátran élni című könyvét, letölthetően is fennvan.

2023. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Most munkahelyet keresek, attól is nagyon félek, hogy nem fog menni.

Családot nem érdekli már ami maradt belőle, azt mondják nekik is van bajuk, nem veszik komolyan az ilyet.

De legszívesebben meghalnék már néha annyira fáj a magány és az, hogy sírok, szenvedek, a pulzusom 120 egész nap és senkit nem érdekel. Minek éljek ha senkit nem érdeklek?

Unalmas vagyok, nem tudok érdekes történeteket mesélni, nem jártam bulizni stb. Ilyennel senki nem akar barátkozni.

2023. máj. 9. 16:38
 9/10 anonim ***** válasza:
28%

A magas pulzusra a háziorvostól kérj gyógyszert.

Senki vagy legalábbis igen kevesen érdekesebbek az átlagnál, nem a harsány, magukat a középpontba állító extrovertáltakra kell alapozni. A hétköznapi történésekről lehet beszélgetni, az időjárásról meg a tej áráról is. Senkit nem érdekel különösebben a másik, de el tud velük beszélgetni hétköznapi módon, mintha érdekelné. Ezek a szociális kapcsolatok adják az élet savát-borsát. Valahova járjál el, keress a művelődési házban klubokat, járjál állatmenhelyre, túrázókörbe, csatlakozz tematikus facebook csoportokhoz.

2023. máj. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Több helyen olvastam, hogy a szociális szorongást béta blokkolóval kezelik. (Akár antidepresszáns nélkül) Ez nem merült még fel? Mivel a pulzusod magas, abszolút indokolható lenne.
2023. máj. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!