Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kik az autisták/pszichopaták?

Kik az autisták/pszichopaták?

Figyelt kérdés

2023. máj. 9. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogy érted? A GYk olvasó közül? Vagy definició szerűen?
2023. máj. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez két teljesen különböző dolog. Mindegyikről rengeted infót találsz a neten. Mi vélülis a kérdés?
2023. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Én például Aszpergeres vagyok, a helyzet az, hogy sokan félreértik, és sokan rossz dolognak állítják ezt be. De én úgy tekintek rá, mintha én én lennék. Vagyis, valóban furább a viselkedésem, hasonlók, de ettől még nem egy rossz dolog, se nem jó. Én szűrőként is használom ezt, tegyük fel, az emberek akik ok nélkül elítélik ezt, azok rossz emberek, mivel nem is ismernek, de akik nem, azok jó emberek.
2023. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is aspergeres vagyok. Egyáltalán nem érzem rossznak, vagy másnak. Ez élhető dolog.
2023. máj. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Más fogalmak.

A pszichopata elnevezés ma már nem létezik, az ilyen típusú személyek a B-típusú személyiségzavarokban szenvedők közé sorolhatóak, nehez ezen belül a skizoid és az antiszociális személyiségzavart elkülöníteni, bár az utóbbira illenek a jellemzők, melyeket az emberek a "pszichopatáknak" tulajdonítanak.

Az autismus egy átható, pervazív fejlődési zavar, mely a gyermek fejlődését minden területen (értelmi, érzelmi, viselkedési szinten) negatívan befolyásolja. E spektrumzavaron belül léteznek különféle beosrolások (Kanner-autizmus, Asperger, Winn).

2023. máj. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem egy kategória a kettő
2023. máj. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
5: miért nehéz elkülöníteni a skizoidokat a pszichopatáktól?
2023. máj. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hosszúhajú ***** válasza:
100%
hogy a fenébe vonod őket egybe? előbb olvass aztán írj.
2023. jún. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!