Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne gyógyszert...

Érdemes lenne gyógyszert szednem ebben a nagyon stresszes időszakban, vagy inkább csak éljek túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másik országba való költözés előtt állok. A költözés még odébb van, július végén. De már most marhára szétstresszelem magam, olyan dolgokon, amiket:

-Nem tudok befolyásolni

-Felesleges rajtuk idegesíteni magam

A barátom szerint csak menjek a flowval, de nekem ez nem megy. Alapvetően is marhára stresszes típus vagyok, de most különösen. A nyelvet is tanulom, és egész jól megy, de nagyon nehéz időszak most ez nekem. Sosem éltem más országban, és nehéz lesz beilleszkedni. Stresszelek magán a költözésen, stresszelek azon, hogy hogy fogom én valaha is megtanulni értelmesen ezt a nyelvet (pedig amúgy egész jól megy), és minden máson is. Pl az anyagiakon (pedig bőven van félretett pénzem)

Szóval többnyire hülyeségeken pörgök, de most már nem tudok enni, nem tudok aludni normálisan, és ez egy spirál, egyre rosszabb és rosszabb lesz a szorongásom. Gondolkodtam a gyógyszeren, valami tök enyhez nyugtatón, de nem tudom, hogy oké lenne-e, nem akarok rászokni meg ilyenek... Csak egyszerűen már semmiből sem áll a napom, mint szorongásból.


2023. máj. 16. 13:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Az aggaszt főleg, hogy még messze van maga az esemény, és már kicsinálom magam...
2023. máj. 16. 14:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Tökéletesen jogos a félelmed, mert ez a más országba költözés ismeretlen számodra.

Viszont én nem gyógyszerrel kezdeném a szorongás csökkentését.


Azt írtad még van bőven idő a költözésig, egy pszichológust lenne érdemes elsősorban felkeresni, aztán, ha ő is úgy látja, hogy szükséges lenne a gyógyszer is úgyis továbbküld a megfelelő szakemberhez.

2023. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Igen, nagyon gondolkodom azon is, hogy pszichológust keresek.
2023. máj. 16. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!